načítám data...

Téma Dovoz auta z NL

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
František Čáslavský 22. listopadu 2020, 11:13
liška: v NL dostaneš převozní značky, dojedeš po ose. Tady pak dovozová STK (teoreticky jen evidenčka, ale no... Je snazší ta STK.) a šup na úřad. Složitý to není. Kdybys měl nějakej konkrétnější dotaz, tak klidně do zprávy.
Evlo 20. listopadu 2020, 17:26
Proč to chceš vlastně registrovat v ČR?
Evlo 20. listopadu 2020, 17:22
liška: ano, Nizozemi neni ve vychodni evrope, tam to nefunguje tak debilne, i kdyz spoustu veci zacinaji zdebilnovat, takze bych moc neotalel.

Co se tyce CR podle zakona je to jak pises, ale realne nevim jestli uz to zvladli, resil jsem to nekdy 2016, tak mozna za 4 roky uz to nektere urady zvladnou, nebral bych to jako pravidlo. V roce 2016 (....) a pak 2018 byli zmeny co je k tomu meli vice nutit.
Dal muze byt problem, ze v CR je v nekterych castech ORV vyzadovan udaj, ktery Nizozemske ORV mit nemusi.

Tento příspěvek byl 22.11.2020 v 12:55 upravován.
Csaba 20. listopadu 2020, 16:35
liška: No, vím o tom prd (tak proč sem teda píšeš, sakra?!? :-) ), ale firem co tahají auta zvenku je v Česku mraky... Pár sekund vyhledávání a třeba tady asi ví co a jak:
http://car4wish.cz/individualni-dovoz/?gclid=EAIaIQobChMIoMDb3LaR7QIVyuF3Ch08dA-zEAAYAyAAEgJL6_D_BwE

U auta z EU by neměl být problém vůbec žádný (pokud jde o "normální" auto tj. ne "ameriku" a pod.), na STK i odborech dopravy to řeší jak na běžícím pásu. Jeden můj známej si tím kdysi taky přivydělával, něco našel v Německu, vlakem proto, koupeným autem zpět, na druhý den STK, rutina...

Úředníků bych se nebál, buď to komplet zařídí ta firma, nebo, když budeš mít vše potřebné, tak jim to jen předáš a oni si s tím poradí, vždyť ročně se sem z EU dovezou desítky a desítky tisíc ojetin.
liška 20. listopadu 2020, 14:33
Ahoj, přemýšlím nad dovozem ojetiny z NL. Aktuálních informací na netu moc není. Jelikož by to zřejmě bylo od bazarníka, tak ten mi tvrdí, že si vše zařizují sami a tím pádem je možnost odjetí po vlastní ose prakticky 24/7. Ve smluvené ceně by bylo i pojištění. Dá se tomu věřit, že tam už žádné další náklady nejsou? Z pohledu české byrokracie pak prý, pokud má auto platnou technickou, tak se udělá jen evidenčka a následně se jde na úřad na přihlášení a "úředník už si s dokumentací sám poradí". To poslední je vlastně to, co mě děsí nejvíc, nějak si totiž nedokážu představit toho efektního a příjemného úředníka, který si s tím poradí. Díky :)

Tento příspěvek byl 20.11.2020 v 14:34 upravován.