načítám data...

Téma Daily pro ženu do 120 000

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Sasakr 08. června 2016, 01:24
Ok, tak jsem googlil a nic nevygooglil. Takže 1.6 asi v pohodě.
Vavris Vavrisovic 07. června 2016, 22:42
Sasakr: googli :) ani redaktoři autíčkáře neznají všechny motory světa :)
JLK 07. června 2016, 14:17
Sasakr: Mazda3 spolehliva je, ale je to k nicemu kvuli jeji antikorozni ochrane =/ Do Mazdy bych sel s vetsim rozpoctem do novejsiho kusu nebo rovnou novejsiho modelu. Se 100k jsem ji ze sveho seznamu kvuli korozi skrtnul.

Tento příspěvek byl 07.06.2016 v 14:19 upravován.
Sasakr 07. června 2016, 12:59
"1.6 twinport od Astry - není to ten motor, který podědil chronické problémy od svého předchůdce a rád žere olej?" No mě se ptejte :-D Tak brát nebo nebrat tenhle motor?

Mazda 3 - jsou spolehlivější než Astra s Focusem? Něco jsem našel o odcházejících řídících jednotkách a ESP. I ta z druhýho odkazu má nefunkční ESP.
Vavris Vavrisovic 07. června 2016, 08:52
Tak pokud to je pro matku, čekal jsem, že prostoru nebude zas tolik třeba - Yaris jsem uváděl, protože to je spolu s Hondou Jazz naprosto blbuvzdorné a superspolehlivé auto, na kterém se prakticky nic nekazí a když si na něho jednou za čas vzpomeneš s olejem a brzdovýma deskama, tak nemusíš nic řešit. Navíc to je takové fajn hopsadlo pro paní a dívky.Jinak ESP měl Yaris u Sol jen za příplatek a standarně ho měl jen v Lux - což je prakticky nesehnatelná výbava. Škoda

1.6 twinport od Astry - není to ten motor, který podědil chronické problémy od svého předchůdce a rád žere olej?

Obecně, pokud budeš vybírat z běžných kompaktů s osvědčenými motorizacemi, tak se toho nedá moc pokazit.

Tento příspěvek byl 07.06.2016 v 08:53 upravován.
Sasakr 06. června 2016, 22:27
Yaris? To je přeci o třídu menší auto. Navíc obyčejně za stejný peníze jako ty Astry/Focusy a ještě bez ESP. Táta si ho teď kupoval, dal za to asi 115 000 a říkám si, že za takovej balík bych asi čekal větší kus auta :-D

Ta Corolla je přeci jen o generaci starší auto. Bude ta spolehlivost o tolik vyšší, že má cenu ji vzít spíš než Astru? Přiznám se, že máti se celkem zamilovala do tý Astry, tak jestli jsou nějaký důvody, proč ji nevzít. S tou 1.6 85kW.

A ještě mě napadá, je tu nějaký autíčkář, co tomu rozumí a byl by ochoten se třeba za flašku nabídnout, že by tam s náma zašel a auto prohlédl? Protože já jsem schopen koupit zajíce v pytli, o matce nemluvě.
JLK 06. června 2016, 14:12
Goldies: Tady jsou skoro vsechny kandidaty ktere jsem pred chvili mel ve hledacku pri vyberu auta, az na ten Yaris teda. C4 bych i koupil, kdybych byl rychlejsi. Par jsem jich prolezl a projel, celkem zajimave auto to je. Jen se mi hodne nelibil zvuk zavirani dveri a vika kufru. Az moc plechove, Focus oproti tomu ma zvuk jako S-class.
Goldies 06. června 2016, 12:16
Tak ona treba i C4 neni uplne k zahozeni, soused ma dve a pry v pohode i co se servisu tyce. Novyho Yarise ma mamka od novoty a taky spolojena
JLK 06. června 2016, 07:44
Goldies: Ty Focusy a Astry se taky moc neserou, ale jsou oproti Corolle (subjektivne) modernejsi. Kdyz Toyotu, tak bych zvazil spise vyse navrhovany Yaris.
Goldies 05. června 2016, 19:26
Já bych skoro šel do té Corolly... Toyoty se obecne moc neserou :-) Jinak co čtu tak fóra tak jsou hodne slusny i Priusy ale tam nevim jak je to s cenou.
Vavris Vavrisovic 05. června 2016, 18:07
Do téhle role mi úplně skvěle zapadá Yaris druhé generace. Akorát si vůbec nejsem jistý, jak to u něho bylo se stabilzací
JLK 05. června 2016, 13:55
Sasakr: Rekl bych ze Focus vs. Astra vyjde +- nastejno co se tyka nakladu na provoz/opravy. Nejake drobne rozdily ve spolehlivosti modelu jako takovych budou spolehlive smazany stavem konkretnich kousku. Takze podle me bys mel zahrnout do vybery oba modely a vybirat klasicky dle stavu konkretniho kusu.
A jen poznamka k Toyote - v euroncap testech ma 4 hvezdicky (Focus i Astra maji 5), navic podle popisu to neni kvuli nejake nalepce ale kvuli posunutemu sloupku rizeni, coz neni moc prijemne. Na tomhle je videt ze Corolla je oproti zbytku prece o par let starsi.
Sasakr 05. června 2016, 12:24
A je Focus lepší volba než Astra ohledně spolehlivost a houževnatosti? Po stránce designu tedy vítězí Astra...
onsad 05. června 2016, 12:04
Sasakr: Po těchto Astrách jsem se také díval a vypadá to jako dobré auto. Jen jsem chtel sehnat 1,8 benzín, který se moc nevyskytuje, ale jede dobře a moc nežere. A nebo potom obligátní Ford Focus II s nějakou 1,6 benzín.
Sasakr 05. června 2016, 11:50
Nehoda mé matky mě postavila před otázku, zdali má smysl vůz s hodnotou cca 40 tisíc nechat za 20 tisíc opravit. Dle mého nemá. Proto bych si rád nechal poradit s výběrem nějakého náhradníka. Doteď měla Hondu Civic sedmé generace, konkrétně EU6, tedy 1.4 66kW s pěti dvěřmi a rokem výroby 2004 s nájezdem 225 tisíc. Byla s ním spokojená převážně proto, že nehledě na styl jízdy byla spotřeba stále do 6 litrů, prostornost nebyla špatná a taky poruchovost byla minimální. Otázka nyní je, čím Civica nahradit. Vzhledem k povaze nehody by byla velmi žádoucí přítomnost ESP, což Civica v sedmí generaci víceméně vyřazuje. Požadavky shrnuté v bodech:
- benzín, cca. 1.4 - 1.8 s rozumnou spotřebou. Silnější motor nemá smysl, ale zase by to nemělo být gumovější, než ta 1.4 v Civicu (což už moc nejde)
- velikost ideálně jako Civic; bude-li to něčím výjimečným vyváženo, může být o něco menší
- co nejmenší poruchovost a ideálně odolnost vůči tvrdšímu (ženskému) zacházení
- ESP
- přední okna v elektrice a klima
- samozřejmě co nejmenší stáří a nájezd
- cena pokud možno do 120 000, lépe 100 000 a 20 000 na vyladění much.

Dosavadní kandidáti:
http://www.sauto.cz/porovnani?inzeraty=16805208,16666568,16818890,16672596,16654935

Názor odborníků?