načítám data...

Téma Daily do 3000€/75 000kč

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Kuba330i 03. prosince 2017, 20:11
Za mě yaris,spolehlivý, nenáročný, a je jich dost :)
beastar 03. prosince 2017, 00:13
A to je taky pravda. V téhle kategorii je výhoda, že i s těmito penězi se dají vybírat poměrně povedená auta. A vlastně i různé značky a velikosti.
krab 02. prosince 2017, 20:02
beastar: Jo, a ještě mě teď napadlo jedno auto Beastare, který se výjimečně Frantíkům povedl. A to je Renault Modus. To bych se nebál taky doporučit, pokud dotyčný natrefí na věrohodně zachovalej kus ...
beastar 02. prosince 2017, 18:15
Krab: Je to pro mámu ne pro nadšeného dvacátníka. Takže ok jen ta poslední zmínka o řazení a otáčkách zde asi nepadne úplně na úrodnou půdu. Jinak pravda je, že Fusion je krabice pro tenhle typ ježdění přímo zrozená. Tak ale motorizace je doufám lepší, než ve srovnání s tak "kvalitními" motory jakými disponoval zázrak AZNP.
Jenže jako vždy je těch aut obrovská spousta. Jen namátkou:

Nissan Micra 1.2 04/05 nabízená v zajímavých barvách a se slušnou výbavou, 48 kw žádná hitparáda ale na to auto to stačí. Dost často mají najeto opravdu málo a slušných kusů je docela dost.

VW Fox 1.4 Malé auto s dostatečným výkonem. Design sice tradiční nuda, ale ženské veselé barvy to auto mělo žlutou počínaje konče popelářskou oranžovou. Nevýhodou je že je to opravdu kapesní auto.

Fiat Panda 1.2 (možno 4x4) Veselé barvy, slušný výběr, zajímavý vzhled. Asi by byl možná o trochu dražší než je rozpočet.

První new Mini z roku 04 v nějakém základu, kde je i klima. Sic je na hraně cenově. Je tam všechno včetně těch supr věcí jako je design, hbitost, barvičky.

Potom možná Picanto, Lancia Y....
krab 01. prosince 2017, 22:36
Podobnej úkol jsem dostal před asi 3 lety pro tchýni - náhrada za Fávo. Vyhrála to Mazda 2 1.25 , ročníku 2004. A maximální spokojenost. Musím dodat, že jedno podobný auto , jen rok 2005 provozovali i rodiče. I já s ním dost najezdil.

Dá se koupit i verze Ford Fusion. Ono je jedno které z nich. Dá se pořídit i jako 1.4 a v případě Fordu i 1.6. Těch je ale málo. Kupodivu i 1.25 varianta o 55kw kupodivu není brzda provozu, když se řadí a drží se víc v otáčkách. Oproti Fávu nad 4tisíce opravdu jede .... :)
beastar 29. listopadu 2017, 22:23
https://m.sauto.cz/detail?sort=1&c=1&stateIds=0&co=1&yearMin=0&yearMax=0&id=16721132&bodyType=0&priceMin=50000&mileageMax=0&priceMax=75000&fuel=0&mod=758&page=1&man=103

Protože máma asi neřeší jízdní dynamiku. A zážitků za volantem se taky raději vyhne. Navíc tahle generace Pola jezdí celkem pěkně a na 10km denně 1.2 bohatě stačí. Klima na léto dostačuje. Relativně dostupný servis. Navíc tohle Polo jak v černé tak třeba modré vypadá dobře!
Goldies 29. listopadu 2017, 20:58
Locky: ty už nebyly v tak crazy barvách :-D ale spolehlivé byly. Jednu smě měli od novoty v rodině snad 10 let... tupá 1,3ka.. Nic se na tom zásadního snad nikdy nevysralo, takže jo, taky řešení!
Locky 29. listopadu 2017, 20:07
To by splňovalo všetko, bohužiaľ ale cenovo nad limit :/ možno staršia Fiesta?
Goldies 29. listopadu 2017, 18:51
Locky 29. listopadu 2017, 18:18
Zdravím, bol som poverený neľahkou úlohou a to výberom auta pre moju mamu, a tak sa obraciam s radou na vás, autičkárov :)
Malo by sa jednať o daily, denne cca 10km takže jednoznačne benzín, a nejak sa mi nedarí mamu presvedčiť nech vyskúša automat a tak pravdepodobne manuál.
Základné požiadavky: -hatchback/sedan, benzín, dobrá antikorózna ochrana (auto bude stáť vždy vonku), klimatizácia, zaujímavý dizajn a farba (nepovinné)

V súčasnosti mamka jazdí na Daewoo Lanos 1.5, takže prakticky hocičo bude míľový krok vpred oproti Lanosu :D
Čo sa týka cenového limitu, bolo by fajn ak by to bolo do tých 3000€ aj s prípadným servisom hneď po kúpe (kvapaliny atď.)

Ďakujem za rady