načítám data...

Téma Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech...

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nimrod 05. ledna 2019, 09:53
Irwinek: byla hromada variant a verzí dle země prodeje. kdyby byl vyfocen štítek, tak by se to dalo dohledat, ale asi to nic neřeší. ale také jsem netušil, že dělali 960 bez klimy. s manuální se najít dá a to víc než často (pro zajímavost, 960 I jinak než s automatickou ani nebyla nabízena)
dodělat automatickou klimu tam, kde klima ani není, není zas tak jednoduché. musí se předělat hromada věcí a jak jsem psal, už nejsou ani některé díly, takže je třeba sehnat díly z druhé ruky a doufat, že se nepodělaj (hlavně podtlakové ventily ovládající otevírání a zavírání jednotlivých okruhů). kabelové svazky nemusí být na to připravené, alespoň u x70 byly rozdílné (navíc ještě podle modelových roků různé). 960 a s/v90 nemaj zrovna šikovně udělaný interiér, hromada plastů je časem zkřehlá a tak už jen třeba kompletní rozebrání přístrojovky může lecos stát, pokud si člověk nedá pozor. naštěstí díly na ní ještě celkem jsou. a to se musí nejen přidat věci pod kapotu, vyndat modul klimy mezi přístrojovkou a dát jiný, všechno napojit na elektriku, rozvézt podtlaky, ale musí se i třeba sundat stropnice, protože čidlo teploty je ve střešním osvětlení a vede k němu pro změnu i podtlak, což zas nechápu proč. jinak řečeno je třeba rozebrat 3/4 interéru, hromadu věcí doplnit, něco vyměnit a pak to dát zas dohromady. mně to nepřijde ani levný, ale jednoduchý
ale také nechápu smysl kupovat nejdražší auto v nabídce automobilky a pak ho nechat v takový holotě, až nad tím zůstává rozum stát. ani se moc nedivím, že nic nenajelo
Irwinek 05. ledna 2019, 09:12
Nimrod : Nikde jsem nenašel ani zmínku o tom, že by se S 90 v téhle holoverzi vyrábělo, a taky mi uniká smysl - holata si lidi kupovali kvůli řidičskejm zážitkům, což u S90 nefunguje ( přeposilované řízení, automat, rozměry, váha, celkový naturel ), nebo kvůli financím, tady už ale S90 nedává vůbec smysl. Nicméně si myslím, že " dovybavit " na slušnou výbavu by nemělo být příliš náročné ( drahé, to ano ) . Kabelové svazky budou někde ukončené zaslepenými konektory, mechanika bude na klimu taky připravená - Volvo mělo tuhle " platformu " nakoncipovanou pro určitý standard a S90 byl v podstatě konec běhu. Určitě je levnější něco neosadit, než dělat víc druhů.
Otázkou je, proč to dělat - člověk by sice získal limuzínu s tím správným pohonem s malým nájezdem ( byť za spoustu práce a peněz ), ale třeba se někde ukáže, že takhle vybavené auto je jen jedno ( pár) a cena poroste ( ale S 90 nemá , navzdory malému počtu vyrobených aut ) zrovna velký investiční potenciál.
Ale jinak se mi moc líbí :-D
Faust54 03. ledna 2019, 20:24
Csaba: moje starost to není :D Jen jsem tam na koukal a zase zalezl ke své práci :D
Nimrod 03. ledna 2019, 18:53
Csaba: s pojezdem souhlasím, to je na 99% oprava na asi tak 30 minut, ale s těmi tapecemi to tak jednoduchý není. opravit se to doma jakž takž nechá, ale dokonalý to nebývá. prakticky se musí znovu potáhnout tapec vinilem. holt tohle udělá každý volvo od roku 1995 (až nevím do kdy). prostě začali švédi používat jiné lepidlo, které méně zatěžuje životní prostředí...
Csaba 03. ledna 2019, 18:46
Nimrod: Ale jo, jasně, jen - vyřešit před prodejem to borec mohl, inzerát i to auto by byly atraktivnější :-)
Nimrod 03. ledna 2019, 18:39
Csaba: to auto tu hodnotu má, pokud je bez rzi, což nejspíš je. problém je ten, že u nás není dostatečná kupní síla a tudíž tato auta ve slušném stavu se prodávají poměrně dost dlouho. kamarád prodával v90, dovolím si tvrdit, že byla zajímavější a to poměrně o hodně, protože měla vyřešený největší problém těhle aut (největší strašák je prasklý blok motoru, musí se vyměnit za blok z s80), navíc limitovaná edice a několik dalších věcí, které umí ocenit jen krabicář (třeba zánovní původní švédské uložení kardanu). prodával ji asi 5 měsíců za 120, než si ji někdo odvezl. většina lidí je zvyklá, že 960 II jde do 50 tisíc, jenže to jsou zbědovaný kusy
Csaba 03. ledna 2019, 18:30
Oh!Gust: Počkej, někde se stala chyba - 114 tisíc za auto a s těmi vyjmenovanými "maličkostmi"? To jakože byl před chvíli Silvestr a teď už máme PRVNÍ APRÍL?!? Nebo to vážně není žert?!?
Za 114t. by to mělo být pozlacené, nebo po papeži, nebo s bankomatem v kufru, ideálně vše dohromady! :-)

Tento příspěvek byl 03.01.2019 v 18:33 upravován.
Csaba 03. ledna 2019, 18:27
Faust54: A budete ji tam mít navždy, pokud z té cenovky neuberete aspoň jednu (jakoukoli) číslici :-)
Nimrod 03. ledna 2019, 18:10
Jakub Pospíšil: tak rádio si tam dáš velmi snadno, ale dodělat klimu, natož automatickou, která by jinak v takto vysoko umístěném autě v hierarchii značky měla být, už ne (kór tuhle podtlakem ovládanou mrchu, na kterou už ani nejsou díly). ale už jsem to párkrát psal, že mi je líto toho, co z 960 udělalo volvo po faceliftu, respektive kde se začínalo výbavou (končila díky verzi executive royal dál než před faceliftem)
Jakub Pospíšil 03. ledna 2019, 15:24
Nimrod: Absence všeho, vždyť nemá ani rádio! Plastové vnitřní kliky, prostě to je fakt úplně nejoholenější S90 jaká kdy mohla existovat. Je to sice rarita, ale zrovna tady bych raději tuctovku. Cena je...ambiciozní, řekněme.

Tento příspěvek byl 03.01.2019 v 15:25 upravován.
Nimrod 03. ledna 2019, 05:26
Faust54: na tý mi fascinuje nikoli stav či nájezd, ale absence klimy...
Faust54 03. ledna 2019, 04:45
Oh!Gust 02. ledna 2019, 22:11
Na predaj som takúto nevidel už veľmi dlho.

https://auto.bazos.cz/inzerat/98798882/VOLVO-S90-30-150-kW-AUTOMAT.php

Nimrod 02. ledna 2019, 15:37
Zarytý Škodovák: vzhledem k tomu, že se mi obecně blbě řídí nová auta (asi tak po roce 2000 to začalo jít z kopce :-)), tak asi nemáš úplně pravdu, ale kdybych nebyl tímto "znevýhodněn" a koukal jen po nových autech, tak bys pravdu měl, protože manuály už skoro nejsou...
Zarytý Škodovák 02. ledna 2019, 14:17
Nimrod: zkus si někdy současný automat a myslím, že pokud nesedneš do robota, tak se k manuálu nikdy vracet nebudeš
Nimrod 01. ledna 2019, 16:04
Csaba: jo, automaty jsou z mého pohledu hrozné :-) já si rád dvakrát vyšlápnu spojku při podřazování a tak. hraju si, byť jedu pomalu... a nemusím taky skoro brzdit brzdama :-)
Csaba 01. ledna 2019, 13:34
Nimrod: Fakt? :) Mě přijde AT jako naprosto ideální věc například k tomu švédskému tanku co máš v profilovce :) Teda, AT mi vlastně přijde jako N.I.V. téměř k čemukoli vyjma Clia R.S. a pod. ... :-)

Ještě k R25 - na prodej je ještě jedna neméně krásná a zachovalá, sice naprosto bez výbavy, ale ve výborném stavu a jen za 45t.: https://www.rajveteranu.cz/25755-renault-25-nemochovice-130

Nimrod 01. ledna 2019, 05:24
Csaba: to je věc více než subjektivní :-) ještě jsem neřídil auto, v kterém bych dal přednost automatu před manuálem, ale pravda, zas v tolika aut jsem nejel...
děkuju
Csaba 31. prosince 2018, 20:44
Nimrod: To je klidně možné, ale vše je opravitelné... Hlavně však, v takhle vypadající a 100t. Kč stojící 25 neustále kvedlat nějakou pitomou pákou by mi připadalo nedůstojné až urážlivé :), v tom má člověk "dát D" a jen si plout...
Tolik bláhová teorie, v realitě mi pane říkat nebude :(

Oprava: ten hlas byl mužský, něco málo info tady:
http://autozurnal.ta3.com/renault-11-vedel-rozpravat-uz-v-roku-1983

Tento příspěvek byl 01.01.2019 v 05:39 upravován.
Nimrod 31. prosince 2018, 20:11
Csaba: prostě paráda :-)
mám takovej dojem, že automaty se nějak v r25 hrozně doslova sraly...