načítám data...

Téma Co se kde válí - odkazy na zajímavá auta v inzerátech...

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nedy 18. ledna 2017, 09:51
Minulý týden jsem při shánění jiného auta narazil v bazaru na tohle: https://www.sauto.cz/osobni/detail/jaguar/x-type/17130370?goFrom=list Dost mě zaujalo...
Evlo 18. ledna 2017, 09:31
JLK: Neprodelas? Jen cena pneu a dilu, protoze to je stary auto bude silena, treba typycky u bava komplet predni naprava a kusy zadni byvaj mrtvy. A ne kazdy to umi spravne diagnostikovat a vymenit jen co je potreba. Stejne jako kazdy ojety auto - tlumice po smrti. Klima asi bude taky nefunkcni. Takze neco jako evaporator + refill. A uz jsme tak na 50-60 tisicich. Samozrejme to je pokud to chces mit v rozumnym stavu a koupis super zachovaly kus.
Prodas to mozna z ato za co jsi koupil.

Tento příspěvek byl 18.01.2017 v 09:33 upravován.
JLK 18. ledna 2017, 09:17
Sasakr: U E46 bych uvazoval jen o nejakem top kousku coupe/cabrio, 25/30i s hezkou vybavou atd. O ne bude mezi fanousky zajem porad. 2x zdrazeni v horizontu par let asi tezko, ale prinejmensim na tom moc neprodelas.
Vavris Vavrisovic 18. ledna 2017, 09:14
E46 už je rozhodně u svého cenového minima. Tedy v šestiválcových verzích bezesporu. Ale bylo by naivní si myslet, že za 4 roky bude stát dvojnásobek - s tím bych příliš nepočítal. Navíc, když už by něco stálo dvojnásobek, tak opečovávané garážované kusy, rozhodně ne panelákové aut vystaveno vlivům počasí a sousedů.
Sasakr 18. ledna 2017, 01:38
No nevím, lidi jsou hovada. Když jsem koupil Opela, schytal několik šrámů prakticky hned, jak zůstal stát před domem. To mě vskutku potěšilo. No a tuhle k němu přijdu a jak bylo namrzlo, tak se mi nějakej expert opřel o zadní blatník. Podle servisu oprava za 4000, což vzhledem k ceně auta a faktu, že je to "jenom" estetická záležitost, není málo.
Takže chuť kupovat auta by byla, ale asi nebudu mít odvahu, dokud budu nechávat auto na silnici :-(
Chosé 18. ledna 2017, 00:18
Sasakr: Pochybuji, že bude za 3-4 roky stát dvojnásobek, ale ceny za posledních pár let nějak extrémně nespadly. Takže kdo ví. Možná by se hodilo vyřešit nějakou garáž, zase na druhou stranu není to zas takové TOP auto, aby nesmělo stát venku, jezdit v něm v zimě a případně nějaké šrámy opravit.

Ale věřím, že by to silně naštvalo přijít před dům a vidět promáčklé dveře. Sám jsem to zažil, naštěstí už mě to tak neštvalo, protože auto bylo jedním kolem prodáno.

Tento příspěvek byl 18.01.2017 v 00:19 upravován.
Sasakr 17. ledna 2017, 22:18
Zajímal by mě váš názor. Myslíte, že jsou E46 na svých cenových minimech? To auto mě nějak magicky přitahuje, i bych na něj měl, ale je mi jasný, že jak ho nechám stát před barákem, zase mi to nějakej debil vodře nebo naboří a já budu vytočenej. Jenže pokud by za dejme tomu tři, čtyři roky, až budu doufám bydlet jinde, mělo stát dvojnásobek, tak bych to možná risknul...
BobAsh 17. ledna 2017, 21:06
Bigg.I: Granady jsem měl dvě, plus nějaké další staré Fordy. Když jsem kupoval tu druhou, tak mi to pořád ještě přišlo jako poměrně použitelné auto na daily, ale to jsem byl o dost větší extremista než dnes a navíc je to deset let.

Hrozně ale záleží na tom, co je pro tebe "daily". Jestli najedeš pár set kilometrů měsíčně a nepoužíváš auto ke skutečně každodenní přepravě, kdy bys na něm byl závislý, je Granada v pohodě. Občas se to rozbije, občas se už asi stane, že se na ní bude něco blbě shánět, a při pravidelném ježdění v zimě to shnije. Se vším se ale dá žít, pokud ti nevadí čas od času fungovat bez auta.

Pokud ale potřebuješ auto na ježdění do práce/do školy, případně pokud nemáš doma po ruce další auto a nedostal by ses třeba na nákup, nebo pokud je pro tebe auto jakýmkoliv jiným způsobem nezbytnost a ne postradatelný luxus (což zahrnuje i jakoukoliv situaci, kdy ročně najedeš víc než dejme tomu 10 tis. km), tak na Granadu zapomeň.

Stejně tak na Granadu zapomeň, pokud na autech neumíš pracovat a/nebo nemáš osvědčeného, spolehlivého, schopného a rozumně drahého mechanika.

Pokud v tobě představa, že dva týdny nejezdíš, protože čekáš na díly, vyvolává nepříjemné pocity, je to špatná volba :)

Hranaté Mondeo (2001+) stojí podobné peníze, je snad v každém měřitelném parametru lepší, rychlejší, bezpečnější a hlavně bude stále ještě rozumně spolehlivé a díly na něj budou mít v každých autodílech.
Chosé 16. ledna 2017, 23:58
Já bych Citigo nedoporučil, ano je to malé, ano jezdí to levně, ano je to nové auto, ale první auto tě má naučit se o něj starat, musíš si na něm vyzkoušet něco povařit, přetěsnit, vyměnit a tak. Aspoň tak to vidím já. Navíc se mi nové auta docela hnusí, zlatá devadesátá léta :'(
JayK91 14. ledna 2017, 15:34
Evlo: Ja myslim že nejlepší 1. daily je auto co nejvíce bez posilovaču ... tak 10-15 let stare :-) to da člověku docela dost :-)

Tento příspěvek byl 14.01.2017 v 15:35 upravován.
Evlo 14. ledna 2017, 15:31
JayK91: Stejne bych doporucil to citigo, to ze neco jde jeste neznamena, ze je to dobry napad
JayK91 14. ledna 2017, 15:27
Evlo: fair enough ... :D
Evlo 14. ledna 2017, 15:25
JayK91: Ja taky ziju v panelaku. Jako je to velmi mentalni cviceni s tim jak na tebe lidi cumi, jak z panelaku, tak kolem chodici, pak na tebe utoci psy, takze to chce ssebou peprak a vedet kde mas v kazdou chvili velkou racnu. Ale to k tomu proste patri.

Aktualizace prispevku: O panelak vedle bydli typek co jezdi plechcup s tim posprejovanym subaru a taky to na ulici dava.

Tento příspěvek byl 14.01.2017 v 15:28 upravován.
JayK91 14. ledna 2017, 14:46
Evlo: Evlo: no jako jo ale ja to vidim asi stejně jako souča ... a z meho pohledu (žiju v panelaku) mi to přijde prostě hardcore ... ale neříkám že by to nebylo cool :)
Evlo 14. ledna 2017, 14:41
JayK91: Tak zase moje daily je z roku 1989 a funguje.
Souča 14. ledna 2017, 12:54
Bigg.I: jen musíš počítat s tím, že se to prostě bude vzhledem k věku rozbíjet, takže nářadí a prostor, kde na tom autě přes víkendy něco opravit, je nutnost... taky jsem kdysi koukal po granadě za 20k jako prvním autě, ale ačkoliv to může být stylovka, tak to má prehistorickou konstrukci náprav a úplně bez starostí by to nebylo :) záleží, co chceš a očekávaš
Chosé 14. ledna 2017, 12:39
Bigg.I: A proč ne. Zjistil bych si jak jsou na tom cenově díly na servis a podle toho se rozhodl. Spotřeba 13l v plynu se dá přežít. Jezdím za 10-11l benzínu na daily a pohoda.
JayK91 14. ledna 2017, 11:57
Bigg.I: no na daily je to docela hardcore bych řekl, zato pro potěšení... proč ne...
Evlo 14. ledna 2017, 02:38
Bigg.I: asi bych spis volil citigo
Bigg.I 13. ledna 2017, 22:37
https://auto.bazos.cz/inzerat/69909928/Ford-Granada-29-V6-LPG.php

Jsem idiot, když o tomto přemýšlím jako o prvním autě a ještě k temu jako daily ?

Všeci mě odrazují, že to je staré, že nejsou díly atd. Když já nemám rád nová auta :D