načítám data...

Téma Čím ošetřit střechu kabrioletu

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Adam Forman 23. října 2019, 06:32
Ajo, myšlenka Probe kabrioletu mě natolik nadchla, že jsem ignoroval skladbu věty :-) Jinak první co, tak zjisti, jakou teda máš střechu, jestli Vinyl, nebo plátno. Na obojí jsou úplně jiné postupy impregnace a jinak se opravují. Na Vinyl se mi na praskliny osvědčilo lepidlo na neoprenové obleky (dá se koupit na netu nebo tam kde prodávají potápěčské potřeby. Bohužel v Decathlonu jsem ho nesehnal :-( Jinak vinylový střechy se dají lepit, barvit, impregnovat a vůbec dost vydrží a i na výměnu jsou celkem levné. Třeba na mém povozu to jde za cca 12k.
Gratuluji k rozhodnutí nepořídit Sebring :-D

Tento příspěvek byl 23.10.2019 v 06:33 upravován.
Stal123 22. října 2019, 20:52
Adam Forman: Ahoj. To jsi špatně pochopil. Já nemám Probe kabriolet. Já mám Probe (viz můj blog) a teď jsem si k tomu pořídil další auto a to kabriolet :) Jinak Probe kabrio existuje, ale je to individuální přestavba.
Diky za rady. Ona střecha byla vyměněná prý před pár lety. Ale u pravého kloubu je trochu prasklá. Zkusím to něčím přelepit. Nemáš tip čím?

O sebringu jsem taky uvažoval :) a četl tvůj článek:)
Adam Forman 22. října 2019, 11:26
Fordy pokud vím standardně používají vinyl (měkčenné PVC). Stejný materiál mám i na svém Chrysleru Sebring (Stratus). Na impregnaci používám Aerospace protectant 303. Hezky vytáhne černou barvu a matnou střechu trochu rozzáří. Vydrží to asi měsíc, ale za 4 roky jsem v půlce druhé lahve, stačí skutečně málo (https://www.ahifi.cz/303-aerospace-protectant-473-ml.html?gclid=EAIaIQobChMIlpW43sSv5QIVmOF3Ch3zkw7BEAQYASABEgJaGvD_BwE). Ona PVC střecha byla designovaná na běžné automyčky ale po dvaceti (a více) letech bude zkřehlá a hlavně to určitě vzdala nějaká ta těsnění kolem.
Jinak Probe kabrio není úplně běžné auto, gratuluji k úlovku ;-)
Než budeš střechu impregnovat, vem ji slabým roztokem saponátu ve vlažné vodě houbičkou na nádobí (ne tou drsnou stranou!). Pak vysušit mikrovláknem a postříkat impregnací. Stačí málo. Rozetři ji taky houbičkou.
Až půjde auto na zimu do garáže, nezacvakávej střechu. Nech ji povolenou. PVC se vlivem rozdílných teplot smršťuje a střecha by se vytahala/popraskala. Zimní provoz je teoreticky možný, ale PVC v mrazu opravdu hodně křehne a stačí velká sněhová čepice a někde to povolí.
Tadyhle jsem válčil se střechou té mé bestie: https://www.autickar.cz/clanek/autickarova-garaz-levna-oprava-strechy-kabrioletu/
Přeju spoustu šťastných kilometrů s větrem ve vlasech!

Tento příspěvek byl 22.10.2019 v 11:28 upravován.
Stal123 21. října 2019, 15:52
vojtacz: Díky :)
vojtacz 20. října 2019, 21:14
Na Miatě jsem střechu (vinyl) impregnoval Renovem a funguje to parádně. Myčka nevím, nikdy jsem to nezkoušel ale nemyslím si, že by tomu ty kartáče nějak prospěly. Wapka je v pohodě.

https://www.detailingshop.cz/pece-o-kabriolety/renovo-vinyl-ultra-proofer-500ml-impregnace-vinylovych-strech
Stal123 20. října 2019, 19:31
Ahoj.
Dnes jsem koupil k Probe ještě kabriolet. Jaký to se dozvíte pak v blogu :)
Každopádně chci se zeptat čím nejlépe střechu umít a následně ošetřit.
Diky za rady.
Mimochodem může se s kabrioletem s textilní střechou do myčky?
Nikdy jsem kabrio neměl. V sobotu jsem získal potřebu ho mít a dnes jsem koupil. Nevím o nich nic:)