načítám data...

Téma Celoroční zábava do 230 000 Kč

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
stirling 16. dubna 2019, 14:02
GanGreen: Servis je narocnejsi uznavam
kuc_t 16. dubna 2019, 13:35
Občas po něčem v takové cenové kategorii pokukuju

- Mini Cooper S JCW s kompresorem
- Abarth 500
- Miata NC
- Clio RS

Ale na všechny je ten budget spíš nižší. Ještě to chce pošetřit. :)
Vtec 16. dubna 2019, 08:27
350Z jsem sám vybíral (a úspěšně vybral) minulý rok. Za 230k to rozhodně nic hezkého nebude. Buď vylítaná vrána a nebo americká specifikace bez samosvoru, Brembo brzd a dalších věcí. A stoprocentně to bude před FL, který má spoustu nevychytaných problémů, jako je spotřeba oleje nebo problémy s převodovkou.
Na slušné 350Z po FL (verze RevUp nebo HR) bych si připravil minimálně 350k.
ToMyx 15. dubna 2019, 15:36
230tkč je na rwd sportovce trochu málo. Pro kochací víkendy bych krásné "nesmysly" jako 180/200SX vhledem k jejich aktuální kondici v této ceně raději zavrhl. Pěkné kusy startují od cca 250-300tkč.
Přiklonil bych se k ostatním a poradil vyzkoušet Z4 a zejména 350Z. U toho Zetka bych se navíc podíval na nabídku do PL, je tam toho mraky a ceny i stav dokážou mile překvapit. Jen obecně pozor, tohle je skupina aut, které byly dle svého zaměření i tímto způsobem používány, takže je vhodné mít pár desítek tkč na první servis.


Tento příspěvek byl 15.04.2019 v 15:37 upravován.
Nedy 15. dubna 2019, 14:48
GanGreen: Já zas viděl motor z 320d a má stejné pocity. Z toho plyne: Novější BMW jen s R6.
GanGreen 15. dubna 2019, 13:34
stirling: vždyt ten motor má snad horší pověst než "ledžendary AR sráče s názvem Twinspark", tohle auto bych nikomu s čistym svědomím nemohl doporučit, neměl jsem, neřídil jsem, ale když jsem viděl ten motor rozebranej, bylo mi mdlo :D
stirling 15. dubna 2019, 09:24
ak sa ti pozdava 330i a chces mensi vykon chod do 320si
Lokem 14. dubna 2019, 09:29
Díky, v pátek jsem jel tou E90 330i. Fakt super zvuk a výkon, ale nepůjdu do toho.
Chci se zdokonalovat a mám dojem, že bych pomalejší nájezdy do zatáček pak vykompenzoval výkonem. Takže by mě E90 330i nic nenaučila.
Vím, že ty moje navrhovaný auta nejsou vyloženě sportovní auta, ale spíš takovej kompromis. Ale to asi tak nějak hledám :)
Focus ST225 je taky fajn jak doporučoval krab, ale mám chuť vlastnit RWD :D
Dneska jedu projet IS200, tak jsem zvědavej jak se mi bude líbit.
Regular John 13. dubna 2019, 10:05
Na vyloženě zábavnou víkendovku, na kterou se budeš celý týden těšit máš imho malý budget, chtělo by to ještě tak o kilo víc. Do těch 230k se toho moc doporučit nedá, prostě klasika Clio RS 197 (top jízdní vlastnosti), Mini Cooper S JCW (nejvíc cool auto), Focus ST (nádherný zvuk) nebo BMW Z4 (pokud se nebojíš jezdit bokem). Pokud jsi trochu šílenec, tak by za zvážení stála i RX8 nebo nějaká starší japonská zadokolka, které občas vykoukne na bazaru (upravená supra mk3, Nissan 200sx, 350z apod.).

BMW E46 nebo Lexus IS200 v sérii jako víkendovka postrádá smysl, stejně tak E90.

Já měl podobné dilema jako ty, ale nakonec jsem se vydal vlastní cestou, pořídil toho Lexuse a "vytunil" jej, takže z něj mám nakonec takové "skoro BRZ" za 1/3 ceny, ale to je komplikovanější cesta :-)

krab 12. dubna 2019, 15:03
já měl před delším časem Focuse MK2 2.5 ST . Tak jestli to vlastně vyhovuje fíkus, tak se dá i posunout tím směrem, že pořídíš STčko :)
Jezdí to pěkně a má to parádní zvuk
Nedy 12. dubna 2019, 08:25
Tak po upřesnění parametrů bych přidal ještě SLK 2. generace. Rychleji se s tím svézt dá, na výlety s přítelkyní super a celoroč není problém, když to má pevnou střechu...
Lokem 11. dubna 2019, 20:04
Aktuálně mám Focuse mk2 1.6 74 kW. Není to žádný trhač asfaltu, ale díky dobrému podvozku mě to auto na okresce baví a zároveň se s tím dá jet komfortně na výlet :)

Mám ho 2 roky, ale už cítím že je čas se posunout dál.

Lokem 11. dubna 2019, 18:39
Díky, na ty Z4 se podívám, jen nevím jak se do toho vejdu? Mám 193cm, ale tuhle otázku bych musel řešit i u Miaty :D

Jinak asi bych měl lépe napsat svoje používání. Představuju si to na výlety s přítelkyní a občasné svižné svezení.

RX8 se mi líbí, ale nemám na to koule. Clio RS vidím spíš jako tracktool.

Tento příspěvek byl 11.04.2019 v 18:40 upravován.
krab 11. dubna 2019, 17:24
Já bych asi koupil Clio RS s cupovým podvozkem a recary. To jsem zatím ještě sám nezkusil a tak by mě to asi lákalo nejvíc ...

Jinak asi NC , případně Z4 jak radí kuře. Specialitka by byla Mazda RX8. Ale to trošku víc dobrodružství
Kuře 11. dubna 2019, 16:22
MX-5tek jezdí zbytečně moc, vykašli se na ni a sežeň si Z4ku:)

Za dvě kila už se nechá sehnat pěkná dva a půlka, při troše štěstí i ten třílitr;)
Nedy 11. dubna 2019, 09:18
No přijde na to, co vlastně chceš. Pokud je Tvým snem Toyobaru, tak hádám, že chceš sportovní auto. (To nemusí nutně znamenat tvrdá nepoužitelná věc na denní ježdění.) Pokud to tak opravdu je, tak ve Tvém výběru je sportovní auto jen to NC. Navrhovaná BMW, ani Lexus nejsou sportovní auta, jak už tu mnohokrát zaznělo. Jsou to sportovně jezdící sedany/kombi/kupé. Tzn., pokud to má být auto pro radost, tak bych se na Tvém místě na ně vykašlal a koupil si "The real deal".

K tomu NC. Je hodně dokonce i NA/NB, kteří majitelé jezdí v zimě a jde to. NC je novější, takže když ji dobře ošetříš odspod, neměl by to být problém.

S Tvým rozpočtem bych se ještě zamyslel nad 350Z. Je to na hraně, ale pokud si třeba počkáš na zimu, tak máš velkou šanci, že najdeš.
Lokem 11. dubna 2019, 09:07
Ahoj, hledám auto do 230 000 spíše na celoroční víkendové používání. Chci spíše něco sportovnějšího, ale nechci nic extra hardcore co mi zničí záda :D
Preferuju spíš klasickou koncepci.
Místa stačí 2.
Garáž bohužel nemám a ani mít nemohu.
Ještě bych dodal, že mým snem je GT86/BRZ, ale to je mimo budget :/

Co se mi líbí:

BMW E46 325ci - klasická koncepce, super motor. Jen se bojím větší nesplolehlivosti.

Lexus IS200 - Japonská alternativa k E46. Ve výbavě sport má samosvor, což je velké plus. Vadí mi trochu menší výkon. U toho auta se bojím servisu - vím, že je extrémně spolehlivé, ale aby si s tím dokázal někdo poradit, když se tam něco pokazí.

Miata NC - myslím že k tomu BRZ má nejblíž, ale bojím se koroze. S autem hodlám jezdit i v zimě.

BMW E90 330i - líbí se mi větší bezpečnost oproti třeba E46, modernější vzhled. Ale co jsem tak četl, tak jsou tyhle E90 mnohem víc servisně náročné než E46. Bral bych jedině N52B30.

Díky moc za rady.