načítám data...

Téma Bučorky: MX5+ 2x OMG

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Greeny 24. ledna 2015, 19:20
ta Ačková Omega vypadá skvěle :) hodně mi to připomíná Omegu co jsme kdysi měli doma, akorát teda ta naše byla už v roce 98 tak rezavá, že ji upadla ta lišta nad zadním kolem :D

jinak je celkově Omega velmi rozumná věc, připadá mi docela nedoceněná. Akorát Bčko mě prostě designově moc nesedí.
David Marek 23. ledna 2015, 19:39
andy4: na hangár bohužel nemam rozpočet, ale líbil by se mi :))
andy4 23. ledna 2015, 17:05
Vavris: Ďakujem, hádam to Áčko nezozametám z podlahy garáže tak skoro :) Charakteristiku motora caravanu by ozrejmil lepšie graf z brzdy, ale nedisponujem ním. Inou MV6 som nikdy nešiel, neviem porovnať, ale subjektívne má motor význam od 3000rpm až do maxima :)

CRAZY-Ivan: Rivieru by som ja osobne parkoval iba v leteckom hangári. :) Tá moja garáž je tak úzka, že mám oškreté obe spätné zrkadlá Áčka (ono totižto niesu sklápateľné).
David Marek 23. ledna 2015, 16:57
andy4: ta velikost garáže mě děsí... jak já nemam rád zajíždění do garáže s rivierou, už jsem jí při tom 2x odřel :/
ono vůbec na to najít garáž byl úkol
Vavris Vavrisovic 23. ledna 2015, 16:52
Na RING určitě Mazdou 8-)
Vavris Vavrisovic 23. ledna 2015, 16:52
Wow, tohle vypadá na další výživné vlákno. Jsem rád, že tlumiče s mojí ex-anniversáry stále slouží, každopádně to je teď vedlejší. Chválím všechny 3 (vlastně 4) povozy. MX-5 ve tvém vlastnictví vzkvétá, áčková Omega vypada skvěle, snad nezrezne :D

Sleeper Caravan je taky výživný :-D Vím, že Irmscher v té době nabízel snad 290 koňovou variantu toho třílitru (už si nepamatuju přesně jestli tam byl kopmresor či co), každopádně i těch tvých 240 je slušná nálož :) Neublížilo to ale krouťáku dole?
andy4 23. ledna 2015, 16:43
...otázka do pléna. Manželka mi na Vianoce pripravila prekvapenie, 9kôl na ringu! Zvažujem čím ísť....
andy4 23. ledna 2015, 16:26
Posledný môj príspevok je pre mňa chuťovka:

OMEGA A '92 CD diamant s motorom kódového označenia c20ne, teda 2,0i 85kW, manuálna prevodovka, LSD v základnej výbave.

Po prečítaní článku: http://www.autickar.cz/clanek/requiem-pro-opel-omega-a/ som presne vedel, že toto je môj budúci youngtimer, vrelá vďaka za článok. Dostala ma hlavne hrana blatníka nad zadným kolesom, taká európska amerika. Áčko som zháňal asi 2 mesiace, kúpil som ju na Spišskom hrade, priamo z hradného nádvoria. Kúpiť pekné Áčko v dnešnej dobe nieje vôbec jednoduché, korózia ich úplne vyhubila. Toto bol jediný kus ktorý bol na predaj v SR, ako bonus bol v uspokojivom mechanickom stave. Mala buchnuté dvere, zle nalakovaný predný blatníka a offroad packet (pružiny z Omegy B).
Základný ABC servis mi urobil kamarát, nalakoval dvere, ja som si zadovážil príplatkové pavučiny ako z fografie v horeuvedenom článku, kúpil nové pneumatiky a veselo sa vozil. Na Áčku som si s manželkou urobil pekný výlet z Košíc do Budapešti, Viedne a Prahy. Jazdné vlastnosti som doje8al podvozkovým kitom TA-technix, ktorý by som rád vymenil za Bilstein B6 aký mám v predošlých vozoch, no zohnať čokoľek na Omegu A je dnes už problematické. Aj keď diely nápravy sú zameniteľné medzi Omegou A a Omegou B, omega B má o nejakých cca 300kg vyššiu hmotnosť a teda auto má zhoršené jazdné vlastnosti. Á je aktuálne zazimované, a čaká na suché cesty :)
andy4 23. ledna 2015, 15:59
Biela OMGa predaná a jej miesto v ten istý deň zaujala:

OMEGA C Caravan Sport, motor typového označenia x30xe, teda sériových 155kW, vo výbave nechýba manuálna skriňa a LSD, vskutku rarita na cestách. Automobil som zakúpil od kamaráta ktorý ju po mechanickej stránke upravil, úpravy motora: ,motor má znížené hlavy a zvýšenú kompresiu 12:1, posunuté časovanie vačiek, otvorené sanie a odstránené katalizátory.
Z toho vyplýva že jazdí len na vysokooktánové palivá a LPG. Motor má odmeraný výkon po odrátaní odchýlky cca 243 koní. Vďaka dlhému rázvoru je voz v pretáčavom šmyku dobre ovládateľný, istú zásluhu má na tom určite aj špéra, podvozkový set Bilstein B6 či uloženie náprav powerflex. Pružné zrýchlenie na 3. prevodovom stupni je famózne, auto hodnotím ako dokonalé synonymum slova sleeper a to že na ňom u nás jazdia len spoluobčania mi úplne vyhovuje. Všetko stojí pár korún. Voz samozrejme trápia náznaky kozózie na spodkoch dverí. To ale zatiaľ nebudem absolútne riešiť, ako jeden múdry pán povedal, auto musí fungovať a nie vyzerať.

andy4 23. ledna 2015, 15:38
Mx5 som si zadovážil pretože som chcel ľahký roadster, s príjmenými jazdými vlastnosťami. Jej výkon mi ale paradoxne viac vyhovoval v zime, kedy je v prípade dobrých snehových podmienok o 100% viac zábavnejšia. Na to mi jej ale bola škoda, preto som zvažoval nejaký iný lacný zadohrab na zimné šantenie. Už viackrát som tu spomínal Omegy, a ich pre mňa nesmierne kvality :?)

1. omega kúpená za pár korún, nickname predošlého majiteľa "Smetisko" bol vierohodný, a zostal :) Caravan B, motor kódového označenia x20xev, motor sa javil vo vyšších otáčkach ako obstojný, ....za pár eúr deluxe vozenie. Zjav vozu som absolútne neriešil, asi 4x som ju ostrikal hadicou, kúpil voňavý stromček a vozil sa. Zreparoval som kompletne celú prednú nápravu, auto získalo opäť dobré jazdné vlastnosti a vtedy pomaly začal pociťovať nedostatok výkonu...
andy4 23. ledna 2015, 15:24
Zdravím. Autíčkara čítam už dávno a novinka "fórum" ma naozaj potešila. Moju kariéru autíčkara-petrolheada som načal kúpou MX5- '98, 1.6 81kW, ktorú mám k dnešnému dňu presne 3roky. Zadovážil som si ju ako zábavku k dailynám na víkendy. Zo stavu {4} sme ju za pomoci kamaráta a mechanika dostali k stavu {2}, ale progres stále pokračuje :) Je to vďačné a hlavne nenáročné vozenie, ktoré vytrime aj naozaj tvrdé zaobchádzanie, ja si ju hýčkam, ale prístup predošlých majiteľov sa na jej stave podpísal. Skrátka nákup tohoto auta by som zaradil do robruky: Ako nekupovať auto :)

Zmeny oproti sérii ktoré som vykonal: kožený interiér z NBfl, drevený volant Nardi classic, bilstein B6 podvozkový set z Vavrisovej EXky, sanie K&N typhoon, brzdy EBC&black diamond, pavučinky bbs mahle, béžová vynilová strecha, deravý zadný diel výfuku vymenený za super "kvalitný" poľský Ultersport s dvojkoncovkou...plus samozrejme ABC servis z najlepších dielov aké boli k dispozícii. Tento rok ešte vymeníme s kamarátom motor za identický ale v lepšom stave a plánujem sa len voziť.

Tento příspěvek byl 23.01.2015 v 16:30 upravován.