načítám data...

Téma BMW E90 318i - Zkusenosti

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
David Střítežský 30. května 2019, 11:35
https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E90)#Sedan_(E90)

podle tabulky s motorama to vypadá na N43B20, kterej by měl mít oproti klasickým N46 (to budou ty 320i) přímej vstřik - na tohle bych se vysral, už tu N46 může potkat spousta problému, nepřidělával bych si další, ono bude asi za super cenu , co ? :D

moje rady (nepíšu to tady poprvé):
- zkus se rozhlídnout po 325 (6válec), servisní náklady nebudou o nic vyšší (jo jasně budou, +2 svíce +1L oilu , ale jinak ne) a taky to (v těžší e90) líp pojede
- najdi si mechanika v okolí kterej dělá BMW - poptej se ho na motor N42/N46 - jestli tě nepřetáhne klíčem na kola, tak ti nejspíš doporučí 325
- ověř si co je v tom přesně za motor - buď z TP nebo VIN
- když už to musí byt - tak bych si určitě vybral spíš tu rozšířenější verzi N46
- olej - často teče z různých míst, ani ne tak drahá závada jako spíš otravná
- nenechávej auto stát na kvaltu proti směru jízdy ! (=např. za 1 když máš čumák do kopce)
- jestli to fakt chceš, tak kupuj, ale buď připravenej, že tě můžou potkat problémy (E46 325 je už stará ? nelíbí se ? dokonalá není, ale problémy budou levnější ... určitě ji spousta doktorů z Německa ještě neprodala :D )

Tento příspěvek byl 30.05.2019 v 11:36 upravován.
stirling 30. května 2019, 09:10
mal som par rokov e90 325 a v zasade s tym nebol problem , 6 valec je o dost viac komplikovanejsi ako 318 , viem ze tieto 4valce mali problem s variabilnim casovanim ale nic zasadne
Inak nepisal si ci ma idrive tam obcas odchadza modul,plus rataj ze pri tych km mozem byt problem s hardy spojkou alebo diferencialom ale obe sa da kupit pouzite z vrakacu
A potom klasika bmw elektricke okna mozu blbnut,ale to je bezna chyba aj u ostatnych aut.
Nimrod 17. února 2019, 14:01
kamarád je z toho čtyřválce dost nešťastný. za prvé se mu věčně sere a za druhé má celkem problém najít někoho, kdo by je dělal a pomohl mu od problémů...
Mettys 17. února 2019, 11:47
Zdravím.
Po dlouhém vybírání mě zaujalo jedno BMW E90 s motorem 318i s 105kw motorem. Obecně jsem koukal, ze techto aut je málo, výrazně víc je 320i. Proto jsem nenašel ani moc zkušeností s tímto motorem. Proto se chci zeptat - máte někdo zkušenost s touto motorizací? Můj konkretní kus má kolem 200k, a obecně vypada celkem zachovale. Ničeho zásadního jsem si na autě nevšiml, jen mě zaujal takový 'Elektronický' zvuk, když jde auto do otáček. Koukal jsem Youtube a většina aut měla dost podobný zvuk. Zajimají mě hlavně případné problémy, které časem můžou přijít.
Díky moc za jakoukoli radu a tip

Pěkný den :)