načítám data...

Téma Benzínový dělník do 50 000Kč

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Honza123 24. dubna 2019, 12:31
Citroen C5 1. gen (2000-2008). Hydropneumaticky podvozek je pri prevazeni vetsich nakladu, nebo privesu k nezaplaceni (stala svetla vyska, ne zarazena zadni kola az v podbehach jako u beznych aut), navic pri nazvedani jde bez problemu preject ruzne tereni zlomy, polni cestu, atd. Udrzba podvozku neni o nic drazsi, nez u bezneho auta (krome odpruzeni je naprosto primitivni - vepredu 1 vymenitelny cep a 2 silentbloky, vzadu jsou ramena ulozena na kuzelikovych loziscich - vzhledem ke stari uz jsou u vetsiny aut opotrebovane, ale stoji 500-1000 na jednu stranu). Dily jsou za par korun jak nove, tak pouzite z rozebranych aut. Motor je nejlepsi 2.0i - jednoduchy, spolehlivy, krome obcasne vyssi spotreby oleje nema zadne zasadni slabiny, dynamika je slusna - auto je vzhledem k velikosti hodne lehke (1,8i je na auto slaby, V6 je malo a maji hur dostupne dily, HPI se vyrabel jen chvili a je lepsi se mu vyhnout). Oproti ostatnim alternativam, ktere zde zaznely je vyhoda minimalni nachylnost ke korozi a nizke ceny ojetin (za 50k jde s trochou hledani sehnat s 2,0i pekne auto, v dobrem stavu a s malym najezdem).
Skipper 22. dubna 2019, 20:45
Mondeo klidně, měl jsem ho a spokojenost. Před faceliftem byl problém s korozí spodku dveří, což u dělníka není problém a pak u Duratecu 2,0 s vířivýma klapkama v sání. Jinak naprosto skvělé auto.
Jakub Pospíšil 04. dubna 2019, 12:14
Samozřejmě mě hned napadlo Volvo V70 první generace, ale...
Poslední dobou jsem viděl pár kousků z inzerce a ta auta strašně trpí svou pověstí "nezničitelného auta". Jsou to často dobité vraky se zanedbanou údržbou od kterých bych se raději držel dál. Takže Volvo ano, ale vybírat velmi, velmi obezřetně.
Apache 03. dubna 2019, 13:37
Marea 20v.
Kuře 03. dubna 2019, 13:21
To byl až třílitr
John 03. dubna 2019, 12:55
2,5l V6 jsem původně neuvažoval, ale neměl nějaký problém se zadíráním?
Faust54 02. dubna 2019, 05:29
Taky bych volil mondeo, ale spíše s 2.5 V6 - žere to stejně a není to olejnička jako 2.0
Nimrod 01. dubna 2019, 20:48
já bych se v70 v první generaci nebránil...
Nedy 01. dubna 2019, 17:26
Za mě v dané cenové kategorii na Tvoje účely nevím o ničem moc lepším, než je to Mondeo.
John 01. dubna 2019, 17:07
No je mi jasné, že stav konkrétního exempláře bude hrát velkou roli, nicméně zrovna u té Primery P12 bych měl strach zaprvé z dostupnosti a ceny dílů a servisu ve srovnání s tím fordem. V podstatě jsem uvažoval stylem: Mondeo je široce rozšířené, léty prověřené a benzínové varianty pokud vím nemají žádný významnější problém. Zároveň pokud už se to pokazí, tak rozšířenější už je asi jen VW. Kromě toho Mondea jsem koukal např. i na passat B5 Variant nebo Volvo V70, Peugeot 406 Break.
JLK 01. dubna 2019, 14:59
Beny: Co si pamatuju recenze, ktere jsem procitaval driv tak i p12 na tom nebyla nijak spatne. Ale osobne vyzkousene nemam. Jestli nahodou jeji hlavni problem nebude v tom ze je oproti starsim dost hnusna a obtloustla?
Kazdopadne za pade jediny rozhodujici faktor bude jako vzdy stav konkretniho auta, je jedno co to bude. I ty Fordy uz budou mit nejlepsi casy za sebou.
Beny 01. dubna 2019, 14:00
Tady pozor. Chválená je o generaci starší - P11. Jde o hnilobu, mechanika je bytelná. Provozuju jí ke spokojenosti... P12 co je na inzerátu už se moc nedoporučuje.
JLK 01. dubna 2019, 13:15
John: co tak Nissan Primera https://www.sauto.cz/osobni/detail/nissan/primera/16915244
Sice je to docela hnusny, ale co si pamatuji z prectenych recenzi tak je docela bezproblemovy.
John 01. dubna 2019, 12:12
Hledám pracovní auto do 50000Kč. Mělo by se jednat o prostorný kombík s větším benzínovým motorem, pokud možno jednoduchou, spolehlivou technikou. Jako ideálního kandidáta mám zatím Ford Mondeo MK3("hranatá generace") s motorem duratec 2,0i. Je to podle vašich zkušeností dobrá volba? Nějaké rozumné alternativy?