načítám data...

Téma Avensis 2.0d 91kw nebo Mondeo 2.0 Tdci 103kw

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Zbynda 25. října 2019, 14:53
Zatím díky za názory, přiznávám, že víc pokukuju po Fordech, pač jak sem psal, co sem prolezl články, tak opravdu po tom faceliftu a roku 2012, kdy mají PSA 103kw, tak žádné velké, téměř žádné problémy nejsou...A když se teda podělá filtr, tak to není až zas tak velká rána a samozřejmě to stím kupuju, že to může přijít při 150tis, takže rovnou peníze na vyčištění, či nový, bych měl stranou...V plánu by to bylo asi v prosinci cca, možná dřív....na mobile.de se pohybují celkem pěkný kousky, otázkou zůstávájí najeté km, na druhou stranu sem měl vždy ojetinu z dovozu s menšíma km, tak budu doufat i nadále že bude vše ok....
Mondeo se mi líbí třeba v té verzi Champions Edition a možná i trochu víc vzhledově...zase u Toyoty možná ta "spolehlivost", ale má cenu na to koukat, když 100tis ročně nenajezdim :-)
vojtacz 25. října 2019, 10:13
Zrovna Accord v naftě má docela drahý DPF. Neříkám že se musí nutně vysypat, ale když jo tak to není úplně levná záležitost. Za sebe bych řekl Ford, protože v rodině nám už slouží druhý (pokaždé od novoty) a provozní náklady jsou dost nízký.
stirling 22. října 2019, 14:36
Ja byt tebou idem do Honda accord 2.2 diesel . To auto je nezmar,kamos mal jedno vysoko cez 300 k ,par krat aj nehoda a stale islo ako nezmar. Zastavila ho az totalka.
Ani mondeo ani zla volba, osobne by som ale siel do accordu,Avensis mi pride taky nemastny.
Zbynda 19. října 2019, 18:27
Zdravím Vás,
potřeboval bych trochu nasměrovat a poradit s výběrem mezi těmito kombíky střední třídy oba cca od 2012r.v.
Pročetl sem mnoho " odborných " článků a různých diskuzí ( tam si teda každý většinou hájil to své ) a na Mondeo s PSA motorem, filtrem částic sem neslyšel nějaký velký problém, naopak to bylo celkem kladné a u Toyotky si nejsem jistý tou naftou, ikdyž se tvrdí, že už je to celkem taky bezproblémů po roce 2012.
Každopádně se oba pohybují v ceně 200 - 250 tis, takže bych rád za 200 tis a 50tis na prvotní údržbu a poruchy :-)
Neříkám, že toho najezdíme s rodinou mraky, je to tak 15tis ročně, ale do ted jsme měli vždy diesla, nějak od něj ani odcházet nechci a když sem si vybral mezi těmito dvěma, tak benzín se shání dost blbě a když, tak ne třeba s takovou výbavou a za větší obnos, tam bych si vybral asi Avensisku, pač 1.8 Valvematic dost vyzdvihujou i se spotřebou....
Náhradní díly budou zřejmě dražší na japonce, to je mi jasný, otázkou je jestli je budu potřeba častěji než na Forda....:-) a k tomu ještě nějaké to pojištění ...
Vzhledově se mi líbí obě varianty, Avensis působí robustněji, interier přehlednější, jednodušší....Mondeo zase ze vnějšku ok...
Ještě sem v nich nejel, budu ted v okolí brouzdat a zkoušet po okolí...každopádně mám z německa už vyhlídnuté nějaké tipy...
Chtěl bych prostě větší, pohodlný kombajn a tito dva mě tak nějak přilehli ( ještě byl v merku S-Max )...
Chtěl bych požádat o tip, jaký vybrat a kde, pokud víte, jsou problémy častější třeba se vstřikama, EGRkem atd...Ikdyž zaleží na kusu..
Díky za rady, tipy i rozmluvy

Zrovna tady se mi líbí Toyota, dle poruchovosti testu od západních sousedů ...
https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/nejvice-problemove-ojetiny-stredni-tridy-zde-jsou-vsechny-od-nejhorsi-po-nejlepsi/

Tento příspěvek byl 20.10.2019 v 11:00 upravován.