načítám data...

Téma Automobilová helma

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Radim Nemec 05. ledna 2021, 13:23
Oziveni stare mrtvoly - helma s airbagem neni az tak velky problem jako helma s vicebodovymi pasy bez HANSu. Nebo nedejboze rollcage bez helmy. S tribodovym pasem (a helmou) to nebezpeci nezvysi nijak moc - aspon tak nam to rikali na kurzech. Nakrcnik je ale v takovem pripade docela dobry napad. Nakonec se podivejte na karting... aspon u decek...
Franz Kafka 06. dubna 2017, 21:33
Dobrá práce, dík. To jsem si totiž tak nějak myslel také. Ne vždycky se vyplatí brát názory někoho dalšího za své a hlavně další rčení. Nevěř všemu co se objeví na facebooku. Ona totiž ta zlomenina čehokoliv nejen krční páteře hrozí objektivně v každé situace kde už vystřelí airbag. To je ale detail:)
Chosé 05. dubna 2017, 09:59
Nevím, zda to bude tak horké. Téma airbag vs helma mě zaujal, tak jsem brouzdal až jsem došel sem - http://aimss.com.au/helmet-airbag-interaction-full-story/. Ano, je to větší nápor, ale asi nic, co by člověku uškodilo.
Franz Kafka 04. dubna 2017, 15:21
Helma bez ochrany krku je nesmysl. Jako vážně s tím airbagem? Asi tomu rozumí, tak je tam nějaký důvod proč by tě měl bag s límcem a helmou na makovici zranit víc než když nic nemáš? Nechci říct že zpochybňuji to co píšete, ale přijde mě to zvláštní. Mechanika a odolnost jak makovice tak krku musí být přece v případě ochranných pomůcek lepší než bez nich. Když k tomu přidám pásy a dobře nastavenou sedačku so nechápu. Pane Červenka wtf tak jak?:)
M P 25. ledna 2017, 22:19
Vojta Dobeš: Tam já chodím? No toto, člověk si bezmyšlenkovitě brouzdá všemožnými internety a fejsbuky a takhle se nevědomky prozradí. Tak jo, přiznám se, tajně ho obdivuju...
BobAsh 24. ledna 2017, 00:03
Matěj Podhorský: Na FB profilu Honzy Červenky. Chlapi z Hello Titty Racing tam všichni svorně tvrdili, že dostat airbagem když máš na hlavě helmu je o zlomení krční páteře.
M P 15. ledna 2017, 15:05
navíc je potřeba zvážit přítomnost airbagů...taky přesně nevím, kde jsem to četl, ale helma v autě s airbagem prý nadělá víc škody, než užitku.
Woyta 15. ledna 2017, 01:23
Co jsem se tak s nekym bavil, tak helma bez nakrcniku v aute moc bezpeci neprida. Zvysuje se riziko poraneni krcnich obratlu.
Evlo 03. října 2016, 09:09
Matěj Podhorský: Ja mam klobouky myslim 52, ale omp helma proste S, takze jen dalsi dukaz, ze se to musi vyzkouset vzdy.
M P 30. září 2016, 17:06
Jakou máš velikost nějakých ostatních pokrývek hlavy? 52-54 musí stačit L luxusně ne? Nebo je to XL? Protože já taky nemám hlavu nejmenších rozměrů, navíc ještě výrazně zploštělého a protáhlého tvaru ... no to bude asi boj:D
Dodo 29. září 2016, 13:55
Tak dojel jsem si helmy vyzkoušet a OMP Lko mi byla fakt malá (ne těsná, malá! prostě jsem se nevešel...). Čekám na XLko až dorazí. Co to máte za hlavy? :-D
JayK91 26. září 2016, 14:00
Evlo: jsem rád že se dělají xs ... taky mam malou palici :(

btw hadam že u takove velikosti bude ještě menší výběr co? :(
Evlo 26. září 2016, 13:09
Za me spis nejaka otevrena motorkova, protoze ty jde alespon vyzkouset predem, treba omp mam velikost xs, ale furt to neni ono, takze rozhodne za me kazdou vyzkouset.
Vavris Vavrisovic 25. září 2016, 21:18
Dodo 25. září 2016, 17:10
Jenak se moc nevyznám v homologacích a jednak úplně nevím, kde hledat. Všude jsou tuny informací: Jak vybrat helmu na motorku, ale do auta na okruhy nic.

Chci nějaký entry-level přilbu na track day a případně plech cup příští rok. Ideálně otevřenou. Poradíte, jakou vybrat a kde hledat? Stačí nějaká úplně obyč, která aspoň splňuje nějaký běžně vyžadovaný standardy.

Případně co vozíte vy?