načítám data...

Téma Auto z Reichu bez STK?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
beastar 05. října 2018, 16:24
Bavoraczech: Jak píše Kuba. Jen ať má ten řidič b+e občas to kontrolujou. Nemá cenu riskovat. Jsou vysoký pokuty. Technická je přísná no tam. Zas máš jistoty když ji to projde. Nebo si to nechat stáhnout kamiónem dokladkou tj tak 8000.
Jakub Pospíšil 05. října 2018, 15:02
Půjčení plaťáku na den stojí do litra a nebudeš muset vymýšlet nesmysly. Pokud to není nějaké nákladní auto, nebo autobus, asi bych se vydal touhle cestou. Bude to legální a ve finále i nejlevnější.

Tento příspěvek byl 05.10.2018 v 15:02 upravován.
Bavoraczech 05. října 2018, 13:25
Jo tak to je pěkně v háji. Německou STK asi nemá smysl dělat, je tam velké riziko, že neprojde. Chtěl jsem si ho dotáhnout a s kamarádem dát do stavu A1. Cesta je to asi 400 km. 350 po německý dálnici, 50 u nás (bydlim u hranic).
Jedině by ještě šlo odjet na jeho SPZ s jeho pojistkou a poslat mu značky zpátky, aby si to odhlásil a poslal mi dokumenty. To se mu ale asi moc chtít nebude.
beastar 05. října 2018, 12:03
dom: Musel by jet bez spz a to znamená i bez pojištění. A ti je až 2 roky na tvrdo v případě nehody a vše zaplatit. Jinak 1.500 eur a zákaz další jízdy... A tak 20 hodin na fízlárně kde umí jen německy:))
beastar 05. října 2018, 12:01
Bavoraczech: Je to problém. Oni ti ty značky ani nevydají pokud auto nemá stk. A těch 15 euro to jsou nějaké sranda stránky ne? K vydání žlutých převozek je potřeba vtp auta s platnou stk. Takže buď musíš klukum v D říct ať udelaj tuv nebo plaťák.

Výhoda je že nebudeš muset dělat stk u nás. Už se to uznává. Jen to auto v tom Německu vyjde dráž potom;)
dom 05. října 2018, 08:21
Kolik km chceš takto jet? Já bych tom neriskoval. Udělej v DE technickou, nebo to vem na podvál. Nejde o policajty, ale o to, že když někoho nabouráš ...
Bavoraczech 05. října 2018, 07:10
Chtěl bych si dotáhnout auto z Německa. Chtěl bych ho přivéz po ose, tedy na žlutých značkách, ale zjistil jsem, že má asi 2 měsíce propadlou STK. Je s tím nějaký problém? Hledal jsem na německých stránkách, kde prý do 4 měsíců od termínu hrozí pokuta jen 15 Eur a když vypadá auto způsobile, nechají vás jet dál. Otázkou je, co těch 50 km po ČR, kdyby mě chytli na žlutých značkách bez STK...