načítám data...

Téma Autíčkářův blešák

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
PepaSFI 12. listopadu 2015, 17:36
aha tak to je možný že mi to ušlo. Jestli je to tak, tak to je dobře, oni si dost troufali, dokonce byly i případy kdy prostě posílali obsílky s údajným nedoplatkem a výhrůžkou a občas se někdo vylekal a zaplatil ikdyž měl všecko v pořádku.
spooon 10. listopadu 2015, 22:13
přesně tak, už s tím vyděračská ČKP skončila. (hodně lidí to dalo k soudu a ten jim dal za pravdu, že i přesto, že je auto přihlášené, tak to automaticky neznamená, že jezdí po silnici a že se musí platit povinný)
VoFi 10. listopadu 2015, 19:41
PepaSFI: Myslel jsem, že od jara(nevím teď co to bylo za měsíc..březen možná?) se to nějak měnilo že ČKP už nebude moct zpětně vymáhat? Jinak u pojišťovny smlouva skončila když nikdo nezaplatil za další rok..
PepaSFI 10. listopadu 2015, 17:44
VoFi: pokud to nemá zaplacené povinné ručení a není to odhlášené nebo v depozitu tak s tím může být velký problém. Může se stát že tomu kdo to má na sebe napsané najednou přijde od pojišťovny účet na velice nechutnou částku. Oni potom počítají tuším že 50 kč za každý den. Vím že někteří lidi pracně řešili tyhle věci když majitel zemřel a že někdo po něm zdědil nějaké vozidlo se zjistilo až po několika měsících.
Apache 10. listopadu 2015, 15:24
Řešení je skutečně fiktivní smlouva, prostě si jistý Mike Litoris z Horní Dolní kdesi v africe fáčko koupil a hotovo. Někde jsem četl i radu jak si přitom úřad pořádně vytrolit - použít nějaké asijské klikiháky jako jméno prodávajícího na předtištěnou kupní smlouvu :-D.
VoFi 10. listopadu 2015, 14:44
No právě..
Pokud vím, tak už to nejde no. A depozit..už teď za to auto dlooouho nikdo neplatil povinné, tak s tím nechci nějak moc hýbat a pokoušet osud.

To vyvezení mně ani nenapadlo..každopádně teď je to už jedno, dnes odpoledne odjíždí.. dostanu papír, 500Kč a pár drobností si vezmu..
Nedy 10. listopadu 2015, 13:52
A co takhle auto "vyvézt za hranice"?
bobo23 10. listopadu 2015, 13:05
VoFi: Co se týče výměny dílů, tak bude asi hodně záležet na benevolenci autovrakoviště. Někdo je pes a zkoumá i ty sedačky, ale někdo jenom mrkne, vidí motor, převodovku a dál nepátrá. S tou kompletností auta je to taky všelijaké, protože mám pocit, že to zákon nijak přísně nevymezuje. Základním předpokladem je, že prostě musí zůstat motor a převodovka.

BTW ono už nefunguje odhlášení auta na čestné prohlášení? Mám pocit, že to nějaký čas fungovalo. Nebo zbývá depozit.
VoFi 09. listopadu 2015, 23:09
bobo23: To jsem čekal :/ .. Známý takhle likvidoval Felicii LaK s koženými sedačkami..jelikož jim nic nebylo, tak si je nechal a dal tam hadrové..pánům se to ale vůůůbec nelíbilo, že to není kompletní vozidlo a blabla..nakonec mu dali papír, 500Kč a nazdar..
Přemýšlím..leda bych ty dané zdravé díly co by za něco stály vyměnil za bezcenné..třeba ten zdravý motor za zadřený atp.. ale to by zas nesouhlasila čísla., To zas někdo něco vymyslel. Jako bych si to auto nemohl nechat na zahradě jako boudu pro psa a ať mi všichni vlezou na záda.
Každopádně díky za reakci :)
bobo23 09. listopadu 2015, 21:39
VoFi: mám strach, že to může být docela problém. Nedávno jsem něco podobného řešil se svým mechošem. Stát přišel na to (nečekaně), že jim lidi zákon o "ekolikvidaci" obchází a rozjely se docela velké kontroly. Takže motor a převodovka musí v autě být. Na zbytek se nehledí.
VoFi 08. listopadu 2015, 22:41
Zdravím
nemáte tu kontakt na někoho, kdo je ochotný auto "ekologicky zlikvidovat" aniž by příliš sledoval kompletnost? Asi si dovedete představit jak to myslím O:)
Jde o Favorita o kterém jsem psal níž..
Pardubický kraj, okres Ústí nad Orlicí
VoFi 30. září 2015, 14:50
Dobrá..kdyžtak mi napiš o co bys měl zájem prosím. Sice bych ho raděj prodal v celku, ale co se dá dělat
Shackall 30. září 2015, 11:14
VoFi: "Pod černým svinstvem je normálně kov, ale důvod proč to tam sakra někdo naplácal mi je záhadou" - Oni naši taťkové a dědové měli a leckdy mají o antikorozní ochraně dost bizarní představy a gumoasfalt byl chápán jako jakási živá voda, chránící preventivně před korozí.

Kdybys ho rozprodával na díly, dej vědět.
VoFi 30. září 2015, 11:07
Shackall: ale jo, potěšil, čekal jsem to...
Pod černým svinstvem je normálně kov, ale důvod proč to tam sakra někdo naplácal mi je záhadou..
No,ty ceny jsou hrůza co do toho prostě nemá smysl cpát..dokud neodešla spojka, tak to ještě mělo smysl ale teď..
Darovat papíry asi nemá smysl, protože kdo by je s nezaplaceným eko chtěl..takže zkusím sehnat papír na ekolikvidaci a prodat ho na díly..

Každopádně díky moc za názor a radu :)
Shackall 30. září 2015, 10:50
VoFi: V celku imho 0,- Kč. Cena vozidla jako takového max 5.000,- (největší průser jsou ty zadní domečky, co je pod tím černým svinstvem, je-li tam vůbec něco?). Výměna spojky 3.500,-, brzdy dle stavu cca. 1.000,- až 5.000,- (jestli to dají brzdiče), repas karburátoru (nikoliv seřízení) 800,-, ekovýpalné 10.000,-, tj. výsledná cena vozidla cca minus 9.700,- v tom nejlepším případě. Bejt tebou bych ho prohlídl, jak je shnilý - minimálně bych ojel ty zadní domečky až na železo (opravdu železo???) a pak se rozhodl, jestli reko, nebo rozprodat na díly a pec. Asi jsem tě nepotěšil, ale život je tvrdey.
VoFi 29. září 2015, 21:57
Potřeboval bych poradit s cenou, najde se tu dobrá duše?

Škoda Favorit 135, první registrace 1990. Nebourané, počet km by měl sedět (vždycky to šlo od známého ke známému, takže nebyl důvod stáčet)
Stav karoserie viz foto (drobné oděrky a povrchová rez, ale nic do hloubky). Největší bolest je neplacené EKO a propadlá STK. Původně jsem ho měl mít jako první auto, ale rozlítlo se obložení spojky a opravovat to pro mně nemá smysl. (což mi připomíná, jestli tu někdo má něco v ceně PlechCup speciálu, zkuste nabídnout :) )
Je potřeba udělat brzdy (brzdí to, ale nějaká z hadic v sobě má asi díru, protože nádobka je prázdná). Karburátor se musí seřídit (v nízkých otáčkách se motor dusí a chcípá). Hadice co přivádí palivo do motoru je děravá, takže po natočení to kape přímo na blok. Zbytek už jsou jen detaily. (např. klubko kabelů pod rádiem co nehraje, protože nějaký z těch kabelů upadl, páčky otevírání dveří s ulomeným kloubem..)
Jako plus vidím přední mlhovky, střešní okno a zapsané tažné...

A otázka zní, kolik za něj chtít? Mám to zkoušet prodat takhle, nebo ho zbavit papírů? Myslím, že bude lepší ho vzít na díly, nebo dát ze dvou aut dokupy jedno.. Přece jen, nebýt té spojky, tak může normálně jezdit, tak mi je líto ho nechat sešrotovat..

Díky za názory a tak :)
František Čáslavský 22. září 2015, 13:17
Pokud by měl někdo zájem, válí se mi doma sada pneumatik 205/65 R15, vzorek okolo dvou milimetrů spíš na dojetí. Daruju za úsměv nebo lahváče. Brno!
Jindřich 22. září 2015, 08:16
Válí se mi doma už nějaký rok K&N vložka do sání a pružiny H&R na jedničkového Focuse ST170. Za pár lahváčů přenechám. Pouze osobně v Praze a okolí.
PepaSFI 05. srpna 2015, 19:10
Dělal jsem dnes nepříliš úspěšně pořádek v garáži a taky mám pár věcí co už se mi k ničemu nehodí a zahodit je to škoda.
Taky jedna čistící souprava na filtr, pro změnu značka Green, částečně použitá.
Neznačkový kuželový filtr, s homemade rourou k namontování na jednobod sání. Né že by to nějak pomáhalo a filtrace taky asi žádná hitparáda ale na nějakou motokáru nebo traktůrek, proč ne.
4 kola plech Fiat 13", původně ze staré Pandy, měly by jít i na Uno možná i na Cinque a kdoví co ještě. Gumy staré ale ještě použitelné.
Sněhové řetězy, používané na tomtéž, pro tyhle menší rozměry kol.
Hranaté polské mlhovky a dálkovky pro dodatečnou montáž.
Malý "tuningový" otáčkoměr, vícebarevně podsvícený.
Asi půl flašky červené leštěnky Turtle.
Našly by se i nějaké věci na Trabanta a Škodu 105/120, to případně na dotaz.
Cena? No řekněme "přijatelná protihodnota" neboli za odvoz, případně kdybych to někam někomu vezl, třeba na nějaký sraz nebo akci tak dejme tomu za kafe, svačinku nebo tak něco.
Posílat to nebudu, není problém něco dovézt na Brněnské kafe a káry případně na podzimní závěr sezony na autodromu. Nebo samozřejmě osobně, Vysočina, kousek od Velkého Meziříčí.
Kdyby se někomu vyskytly dvě gumy 16" šípáky na traktůrek, tak ty by se mi hodily.
M P 01. srpna 2015, 19:37
Tímto zakládám autíčkářův blešák pro všechny, kteří shání něco na auta, něco na auta jim doma přebývá, případně trpí filantropií a chtějí potěšit kolegy motoristy nabídkou exkluzivního tovaru.

Jako první věc do placu dávám čisticí sadu na vzduchové filtry K&N. Ocení každý, kdo tyhle věci používá, já se na to vykašlal, protože v něm byla díra a bylo mi líto dávat litr za nový filtr, když origo papírový je za 200kč. Ale zvuk to mělo fajn, to jo.
Předám v Brně, třeba na K&K, nebo pošlu poštou.