načítám data...

Téma Atmo benzin do 50-70k

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
GanGreen 20. listopadu 2020, 15:32
Nedy: to sem celej já, něco chci malýho a pak koupím něco úplně jinýho :D
Menší to není, ale pohodlí při tom prcání po městě je neporovnatelný a co si budem, spotřeba 7,5 proti 12 je taky trochu vyhoda.
A hlavně klid, žádný vrzajici uložení a klepajici čepy, prostě pohoda...

Tento příspěvek byl 20.11.2020 v 15:33 upravován.
Nedy 19. listopadu 2020, 14:56
To zase o tolik menší než ta 156 není... :-)
GanGreen 17. listopadu 2020, 20:48
Tak nakonec jsem hodil myšlenky na AR za hlavu, a pořídil jinýho itala...
Takže tady výsledek pátrání.
GanGreen 06. listopadu 2020, 06:48
Sato: Děkuju, štěstí bude potřeba :D
Korozi vyreš rychle, já si u 156 taky myslel že jen začíná, a nakonec to bylo durch prohnilý...
Sato 05. listopadu 2020, 17:18
Chapem, vela stastia pri vybere.
Ta nasa je 2009 s 110tis km stala 90k, a vonavka to tiez uplne nie je. Co som naposledy bol pod autom tak to by to chcelo poriesit nejaku zacinaju? koroziu ale netusim komu to zverit.
GanGreen 05. listopadu 2020, 15:05
Sato: Ona samozřejmě ani neví, co je to TCO :D
Já vím že je to trochu jinde, ale myslím že to finančně zvládnu, 90% oprav už si dělám sám, a díly mám bez DPH, takže v tom není problém ;)
Hlavní ale bude koupit dobrej kus, u 156 jsem nákup podcenil, a pak to bylo zbytečně drahý, u 147 budu chytřejši...

No a když se dobrej kus nenajde, koupím to Punto nebo cokoliv :)))
Sato 05. listopadu 2020, 13:21
Nechcem ta odradzovat, ako to ani nahodou, vie priatelka ze TCO je pri 147micke proste niekde inde ako pri tom punte? :D ale mas 156ku tak to asi tusis.
Napr u nas naklady hned po kupe: rozvody +preventivne pruzinka variatora, sviecky, olej motor + prevodovka, a este nejake serepeticky (stierace, filtre)... to bolo tak 16k cca odvtedy samozrejme pokoj az na odtrnutu klucku na dverach :D, na jar je v plane predna naprava, vyfuk, mozno brzdy. Nie ze by to na inych autach nebola takato zakladna udrzba potreba, len ze na punto budu jednotlive komponenty lacnejsie. Focus netusim.

Ked to teraz tak po sebe citam tak vlastne celkove naklady za rok boli cca 16 + 2(klucka) + 2 (dalsi olej) = 20k
-strata hodnoty dajem tomu 15k
-poistka je 4.3k,
to mame 39.3k, tj 3.3k mesacne (bez benzinu a pneumatik), to je celkom v pohode, nebyt tejto diskusie tak si to nikdy nespocitam :)
GanGreen 05. listopadu 2020, 12:08
Pokud to tu někoho zajímá, tak nastal malej pokrok, výběr se zúžil na jeden model jedné značky. Hledám rozumnou AR147.
Nebyl jsem si vůbec jistej, jestli chci znova Alfu, ale když sem mladý ukazoval focuse a grandepunta apod. tak mi řekla že jsou hnusný, ať nevymejslim hovadiny a koupím si prostě jen menší Alfu, a tak je asi rozhodnuto :D
Honza P 22. října 2020, 08:18
GanGreen: Jasně. :) Ten Focus bude taky praktičtější. Ještě mě napadla SX4 s 1.6 motorem.
GanGreen 22. října 2020, 07:29
Honza P: díky za tip, ale když vezmu zrovna tenhle konkrétní kus, tak za ty prachy radši koupím pěknýho focuse než dobity Volvo :)
Honza P 21. října 2020, 14:33
C30 s Fordím motorem.

https://auto.bazos.cz/inzerat/126069682/volvo-c30-16i-benzin-73kw.php

Tento příspěvek byl 21.10.2020 v 14:37 upravován.
GanGreen 18. října 2020, 02:01
Goldies:
Mrknu na ně, ale nemyslím si že mě nadchnou :D
Goldies 17. října 2020, 12:33
GanGreen: 106 už je u ségry :-) a co třeba 306? To by taky nemuselo být marný svezeni
GanGreen 17. října 2020, 08:39
krab: jo jo myslel jsem ten sedan, podle fotek byl fakt jak novej :)

Goldies:
Hele fakt děkuju za tip, ale kdybych chtěl něco zábavný co "fakt pojede" nechal bych si Alfu :D já hledám postrk do města a nejbližšího okolí... Něco jako ty máš/měls 106ku ;)
Goldies 17. října 2020, 08:26
U FoFo první generace se fakt vyhni 1,6. Sám sem jí měl a je to až strašidelně líné. Vem raději 1,8 nebo 2,0. Ale jinak je FoFo super volba :-) a ještě tajný tip - Toyota Corolla a pokud by si ji sehnal s 2zz motorem, máš vyhráno :-)
krab 16. října 2020, 19:37
GanGreen: Jo, jestli to byl ten sedan, tak to bylo opravdu výjímečnej kousek, to jsem zíral. Myslím, že se prodal za 100 a ještě jsem to tenkrát vezl ukázat jednomu známýmu známýho, kterej to chtěl a pak si koupil. Udělal na tom nový rozvody, dal nový pneu a byl extrémně spokojenej. To byla taková ta vzácná situace, kdy se svezeš se starým autem ve stavu takovým v jakým opouštělo fabriku, resp. stále ještě ve stavu podvozku v perfektním stavu. Právě, že dneska nějakej průměrnej komplet ohnilej exemplář nemá šanci takto nadchnout
GanGreen 16. října 2020, 17:37
krab: Narazil jsem na tvůj článek, a ten kus co se k tobě dostal byl asi docela unikát :)

Za 60k jsem mk1 ani nenašel, ty nejdražší jsou kolem 50 a pokud bude pěknej, klidně to za něj dám, ikdyz si me okolí klepe na čelo :D
krab 16. října 2020, 16:30
GanGreen: Oni tyhle Focusy jezdí vážně hezky, až neuvěřitelně pěkně, pokud se naskytne opravdu zachovalej exemplář. Jeden jsem si takhle před časem vyzkoušel a byl fakt super. Jízdní vlastnosti dalek sportovnější než u ostaních aut tý doby, třeba Golfu IV.

To víš, už jich bude rezavejch úplná většina. Ale věřím, že se něco pěknýho najde. Nakonec ty špatný už jsou dneska za 20-30, takže za 60 by měl ten fíkus bejt hodně slušnej
GanGreen 16. října 2020, 16:12
krab:
Mám 156 2.0 JTS. Toho přímovstřiku je mi na hudlani po městě vyloženě líto :)
147 byla úplně původně naprostej favorit, to je jasný přece :D ale pak jsem si říkal, že jako nejsem až takovej alfista, a rád bych zase zkusil jinou znacku. Musím uznat že tvůj tip na fofo mk1 mě zatím zaujal hodně, newedge je prostě super :) a jízda by asi taky mohla za něco stát...

Sato:
Díky za "recenzi" na 147, pořád je to možnej kandidát, ale spíš bych chtěl něco víc blbuvzdornyho ;)
Sato 16. října 2020, 14:03
krab: máme ako auto do mesta/po okolí 1.6 twinsparkspark, 88kw, a krátke jazdy nie sú problém, zohreje sa to velmi rýchlo. Nemá to budík na olej ale aj voda je na 90 za pár km (<5km). Malý hliníkový blok a dlhodobá spotreba 8,4 :) Pravidelné státie vo velkých kolónach by som odhadoval niekde k 10l. Takže spotreba može byť pre niekoho problém. Pre podobne postihnutých jedincov (a.k.a. nadšenci) je v tom určite príjemne strávenejší čas ako v podobne starom focuse/fabii/octavii. Ale neviem či to možem doporučiť, zatial som v tom viac ako hodinu za den nesedel. Primárne ju maželka používala na dochádzanie do práce. Inak a tá 1.6 je celkom nič moc výkonom, čo sa samozrejme dá čakať, niekde medzi 4,5 a 7 tisíc na dvojku sa dá nájsť taká malá iskrička nadšenia :)

Tento příspěvek byl 16.10.2020 v 14:16 upravován.