načítám data...

Téma Alfa 159 SW vs BMW e91

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Goldies 10. září 2018, 12:57
GGW: Tak ať slouží :-)
Lyšák 10. září 2018, 09:30
Goldies: Malem sem u toho take skoncil, nebo nejakeho realativne podobnehi povozu :) Akorat sem tolikrat zvysoval limit, ze sem nakonec skoncil u vyprodejoveho Golfa s 1.4 TSI.
Goldies 05. srpna 2018, 19:00
GGW: co neco takoveho?

http://www.sauto.cz/osobni/detail/honda-civic/civic/17860164

Ne konkretne tohle ale 1,8 v-tec jede slusne, prekvapive sedi a japonec je tak trochu zaruka spolehlivosti :-)
Lyšák 05. srpna 2018, 14:59
Panove diky za rady :) Asi jako kazdej, co vybira prvni auto za svoje prachy (doted sem mel vse pujcene nebo na OL) nevim, co vlastne chci a nejradsi bych 3x takovy budget.

Na E90 kazdopadne nemam koule a ani budget, abych to provozoval dlouhodobe. Sice je to sen, ale budme realisti - sance, ze skoncim v nejake trojce po turkovi, co je navonena bida, je znacna. A tak to bude asi u vetsiny stredni tridy z te doby za +- 200k.

Takze oprasim znalost tetrisu a koupim nejaky rychlejsi mensi auto o velikosti Fiesty/Focuse. Sice plusove body od kocek (stejne mam manzelku a peknou ;)) a zavist od sousedu z toho nebude, ale to mne netrapi.
-----
Takze jinak :) Auto, do kteryho se vejdou dva dospeli, ma to 5 dveri, bude to idealne 2010+ (idealne 2012-13+), bude to mit od 90kw+ a uziju si v tom nejakou peknou cestu, kdyz pojedu sam. A sezene se to s nejakym rozumnym najezdem - do 70k. Limit cca 250k.

Napadla mne Fiesta ST Line (klasicke ST bude asi zbytecne uchylne na mestky provoz), Suzuki Swift Sport nebo volba rozumu - minula generace Fordu Focus - treba s 1.6 atmosferou nebo i tim jejich motorem ze sekacky 1.0 EcoBoost.

Tento příspěvek byl 05.08.2018 v 15:00 upravován.
David Střítežský 02. srpna 2018, 08:35
" Ženě se líbí Alfa"
další !

PS. az se posere tak to muzes vycitat ty ji, zes to rikal = win win :D
thorr 01. srpna 2018, 07:08
cau, osobne bych se vykaslal na BMW, za ty penize koupis 12 let starou past co objela svet...
Alfa je o neco lepsi volba, kdyz se budes dobre starat poslouzi :)

Za sebe bych volil Mondeo Mk4 2.0 turbo, treba:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/mondeo/17712833?goFrom=list

Ma dobrej pomer cena/uzitna hodnota, rozumne drahej provoz, dobrej podvozek
Junior 30. července 2018, 20:18
pokud na to uplně nechvátáš, tak třílitr za ty prachy bude. ne hned, ale bude.
sheogh 30. července 2018, 17:46
kuc_t 30. července 2018, 10:01
Ja měl e91. 320d M47D20 ..tj. 2.0d s rozvodama vepředu. Auto mělo najeto přes 400t a jezdilo jak za mlada. S tvým budgetem bych koukal po 330d/325d před FL. Ta kultivovanost je uplně někde jinde a vezmou si jen o málo víc než 20d :-) Určitě bych vyžadoval sportsitze a Mpaket. Alfa vzhledově hezká, ale je to pořád alfa :-)
Lyšák 29. července 2018, 17:02
Jedno téma už sem tu zakládal, ale nakonec sem nic nevybral. Navíc trochy vykristalizovali nějaké požadavky a finanční limity. Rovnou předesílám, že OL není řešení - manželka ho nechce po zkušenostech z minula.

Víceméně sem si vysortoval dvě auta, která mne zaujali a nějakým způsobem berou a splnují moje požadavky.

BMW e91 a Alfa 159 SW. Teď co z toho brát? :)) Limit je 200k +- a budu mít cca 20-30 tisíc na vstupní servis, nutné opravy.

BMW e91 - Libí se mi designově a interiér mne přijde fajn, trochu mi vadí, že budu další mladej blbček v jetém BMW, ale to budu muset asi překousnout. Nicméně motory mi přijdou dost špatné, všechny 4 válce jsou na dvě věci a 6 válce jsou dražší (dá se sehnat v dobrém stavu za 8k EUR?)

Alfa 159 - Je relativně levná, takže za ty prachy vychází o cca 2-4 rok novější než BMW. Prý je celkem odolná a budget bezproblému stačí auto po FL. Motory 1.8Tbi nebo 2.0JTDm - má někdo zkušenosti? U toho 1.8Tbi mám strach z repasí turba a vůbec zanedbávané výměny oleje přechozím majitelem. U podvozku je snad problém jen s přední nápravou...

Tak moc nevím co z toho vybrat :) Líbilo by se mi RWD, ale asi je to ve finále jedno. U auta normální použití - roční nájezd cca 20k jako daily auto, ale neživí mne a pro práci nutné není.

Ženě se líbí Alfa a u BMW si myslí, že to bude drahé a bude se to kazit, takže riskuju, že když se to BMW opravdu kurvit bude, tak budu poslouchat "Já ti to říkala..." ;) Ale 10 let staré auto se bude kazit asi každé, takže je to fuk.