načítám data...

Krátkozrakost a můj žlučovitý hněv...

Jsem řidič tolerantní, protože jinak bych byl dávno v blázinci. Někdy to ovšem nestačí a dostaví se exploze...

zobrazit celou galeriiAutíčkářův hejt: Krátkozrakost a můj žlučovitý hněv...

Jsem řidič radostný. Vždycky zkouším, "co to udělá". Jezdím rychle, lidé se se mnou dle jejich slov jezdit nebojí a cítí se v klidu, ale i tak jsem v městském provozu tak nějak zlenivěl. Stejně nemá cenu spěchat. Dokonce už nejsem ani na lidi naštvaný. Žádný pan Zátylek už mě nepotěší víc, než ten, který si mě vyblikal na ucpané magistrále. Milé úžasníky v provozu tedy častuji s láskou řevem nadávek ve stylu "Kreténe! Jedeš jak já!!!", případně ty vyplašenější dobře míněnými radami typu "Ten pravý pedál… Ten co dělá hluk!". Už mě ani tihle jedinci nedokážou naštvat, pochopil jsem, že pro ně je řízení jednorozměrný sport ve stylu "Jedu", nebo "Jedu moc rychle". Ale onehdá jsem řval na celé kolo a troubil jako právě kastrovaný kojot a dokonce se sprostých slov neubránil a seřval na Letné jednu paní. Inu… Zkusím stručně popsat, co k tomu vedlo:

Přijížděl jsem od Hradčanské na letnou, že uhnu do tunelu, všude klid, sobota kolem poledne, ale před křižovatkou se to šprajclo, protože všichni se snažili naštosovat k muzeu. (moje pozice výše modře) Vypadalo to, jako by byl zavřený tunel (zeleně), tak jsem se sunul taky, auta se nějak pořád dorovnávala, ale pak už padla červená a ač jsem už byl v křižovatce, nejel jsem dál, protože bych neprojel. Pak se přede mnou objevil kombík. Ten nemohl nikam jet, protože… Do tunelu ho objelo auto. Celý problém tedy byl v tom, že kombík chtěl k muzeu… (červeně je vyznačena kolona) Nó dobře, kolona kdyby se sjela, tak se tam snad vejde, ale ta se nesjížděla. Zmatení lidé na Rubikově křižovatce. Co s nima, budem muset nějak upozornit ty vepředu ať se zdrcnou a nějak se tu vlezem, já a ti za mnou projedem do tunelu, k muzeu se to pročistí a pohoda, vyřešeno. Zatroubil jsem. Nic. Pak se za kombík naštosoval další kombík. Větší, dražší. To už to ve mě začalo bublat, protože kvůli něj nemohla projet ani tramvaj. Jako dop.dele je průjezdnej tunel, i když to objedeš, tak utratíš max 5 minut a to se musí podělat všechno a ty zablokuješ dopravu na jedné z nejrušnějších křižovatek v Praze? To už jsem pěnil. A nejen mé troubení se stupňovalo. Pak přiběhlo dítko a první kombík jej naložil a odjel. Do tunelu. Dítek bylo kolem více. Byl to slet vozidel rodičů, patrně nějaká akce. Zablokovali cestu k muzeu, protože nakládali děti a lidé na chvostu přece nepojedou do tunelu, když musí u muzea naložit děti. Asi… Nevyznám se v lidech.

Mezitím jsme si tedy s paní vyměnili pár slov. Poukazovala totiž, že pokud já mám problém s ní, tak že to mám blbý. Vůbec ji nenapadlo, že by byl nějaký problém v tom, že tam řinčí tramvaják, kterej veze hromadu lidí… Ji zajímal jen chlap, kterej na ni řve. Přitom přijela pro potomka, protože ho má ráda. Nebo se o něj bojí, prostě jí na něm záleží.

Nevěděl jsem, že jsme kmenová společnost…

Odzbrojilo mne s jak stoickým klidem lidé čekali na své děti. Nepřejeli autem na parkovací místa sice vyhrazená, ale prázdná, aby udělali místo. Ani ta kolona se pořádně nesjela. Dokonce ani nikdo nevystoupil a nevynadal nám co troubíme, že nemá kam uhnout.

NIC.

Na celé věci je nejvíce zarážející to, že ohleduplnost rodičů se nepřenesla dál než k pokolení přímému. Pak taky to, že porušení nějakého předpisu je horší zlo, než dopomoci dopravě k plynulosti a venkoncem… Zarazilo mne, jak jsme jako banda na cestách tupí a krátkozrací.

Jak to máte vy? Taky se snažíte být hodní do té doby, dokud se z vás nestane rudě vidící buran?

A nutný podotek na konec: To auto, ten první kombík ta paní, jež to schytala za všechny neřídila, byla pouhým spolujezdcem. Co to auto řídilo mi není známo.


Mohlo by Vás také zajímat

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

Romus
02. února 2019, 12:33
3

Třetina lidí jsou prostě blbci, idioti a ignoranti. Čím dříve se s tím smíříme tím líp... Já se nesmířil a za volantem strašně nadávám, ale zase je to pro mě trošku forma relaxace :-D

reagovat
Ha
Habakukk
02. února 2019, 12:53
4

Podívej se co nám vládne za hovada a jejich voliči potkáváš v těch autech, tak kde by měla být nějaká ohleduplnost :-)

reagovat
briza
02. února 2019, 14:16
4

Jednou si toho Hummera do Prahy pořídím a pak o mně ještě usyšíte...

reagovat
sumy
02. února 2019, 19:46
5

Nefunguje to... Myšlenka Hummer, RAM, cokoli velkého počítá s faktem, že ostatní sleduji provoz a bojí se toho. Kdybych se držel předpisů s podporou myšlenky práva silnějšího, tak mám na dveřích už takovych "sestrelu" že by mi je Hartman spolu s Richthofenem mohli závidět :-) Vona je to hrozna otrava neustále lakovat rohy nárazníků.

briza
03. února 2019, 09:06
1

To jsme si asi úplně nerozuměli. Myslel jsem tp tak, že o mně uslyšíte ve zprávách. Něco jako tohle :)

sumy
03. února 2019, 09:53
0

Jo, tak to jo. Ale to chce jim do "autobazaru" VHU Lešany a tam si vybrat něco pořádného.
http://www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-vtm-lesany/expozice-vtm-lesany/

Ha
Habakukk
04. února 2019, 11:55
0

Myslím, že tam mají Merkavu to by bylo slušné vercajk.

briza
04. února 2019, 18:42
0

Pokud nebyla jen půjčená, tak by jí tam mít měli, protože když je tankový den, tak tam nechybí nikdy :)

beastar
02. února 2019, 15:01
0

Já už sem v klidu. Spoustu situací přejde prostým kretén, nebo tak něco. Co mě občas donutí reagovat a někoho třeba zablokovat takzvaně si pro něj dojet. To jsou hovada co jedou agresivně troubí blikají atp. A totálně zbytečně jen proto, že neumí řídit.

Tahle situace z článku. Srali by mě, ale asi bych čekal jak to dopadne bez reakce. Přece jen v rádoby světovém městě Praha se takový sračky dějí pořád. Tohle je přesně podle vzorce. JÁ PAN nepostradatelný, největší ČECH si jedu pro děti. A ty si počkej a třeba se poser.

Takovým vždy přeju pána v černém postarším éčku s černými okny. Který neomylně označí viníka situace a vydá se ho ztrestst teleskopem či boxerem...

reagovat
ToMyx
04. února 2019, 15:37
0

beastar: Cca rok zpátky jsem podobnou situaci zažil. Pán v postarším eSku jel za mnou dolů Chotkovou směr Malostranská. Po tramvajovém pásu cinkaly tramvaje a ob auto předemnou jela postarší paní v Cliu. Samozřejmě chtěla dole pod Klárovem odbočovat vlevo ke strakovce. Jela lehce pomaleji, ale pořád si dojížděním udržovala pohodový odstup asi na 1-2 auta. Blížila se ke křizovatce pod Klárovým ústavem a v době, kdy dala blinkr vlevo, se blížila tramvaj shora a paní ač by to přes pás asi stihla, raději počkala a nechala tramvaji její přednost. V tu chvíli jí tam zprava vlétl s mohutným troubením a samo bez blinkru maník co jel původně v pruhu rovně a do křižovatky přes tramvaj pás jako první. Tramvajákovi museli popadat kaštani jak tramvaj musela brzdit. Ono totiž nahoru do Chotkovy ulice se to zastavilo a auta stály i v křižovatce a maník v novém bavoráku neměl kam ujet, takže zbytečně zablokoval i tramvaje v obou směrech.
A jak to bylo dál? Celé to trvalo asi 30-40 sekund. Z medvěda za mnou vylezl velký pán, vytáhl kouzelnou hůlku a klidnou chůzí došel až dopředu k viníkovi, kde mu začaroval přední postranní okénko. Na cestě zpět kývl hlavou na paní v Cliu a v klidu sedl do auta. Pan egopospíchal těsně po čarování s pískotem gum odjel po tramvaj pásu nahoru do Chotkovy. Paní v Cliu nakonec pustily ještě obě tramvaje a svět byl zase v pořádku. Karma je svině a někdy navíc černá. Nikomu bych tohle nepřál, ale v tu chvíli jsem měl pocit, že možná došlo k odnaučení pár zlozvyků a nikomu se nic nestalo a votode... :-D

Situace z článku je smůla, která je v práglu ve špičce na rušnějších křižovatkách asi 1 za 10 minut. Už jsem to vzdal se rozčilovat, jediné na co se zmůžu je označení viníka Cecilem nebo dementem, protože situace si nevybírá, jestli mám vzadu prcky nebo ne :-)

Stanley
02. února 2019, 18:39
12

Holt jsme lidi, a lidi, když jsou v izolovaném prostředí (vnitřek auta, vojna, internetová diskuze...), projevují tu část svého já, za které by jinde z kolektivu byli přirozeně vyloučeni. A tak vám to tam debílek ve fábii z vedlejší šoupne, protože ví, že pokud do něj zezadu napálíte, bude to váš problém. Matka zablokuje svým SUV cestu, protože ví, že ji nedonutíte odjet na parkoviště o 300m dál. A mazák na vojně zapálí v noci peřinu mladému, protože má jistotu, že mladej ani nepípne. A v internetové diskuzi napíšou politikovi, že bude viset na nejbližším stromě, protože v anonymitě svého monitoru si to může dovolit.
Jsou to všechno situace, kdy je konečně ten který životní frustrát pánem, a konečně to mohl někomu pořádně ukázat.
No a když odhlídneme od výše zmíněné arogance, ignorace a agrese, míchá se do toho ještě jedna skupina a to jsou prostí blbové - ti to nedělají naschvál, oni to prostě jen jinak neumí :-)

reagovat
Kuře
02. února 2019, 18:58
1

Možná je to dva a dvaceti kikometrama v nohách, možná pivama v žaludku, ale danou situaci jsem nějak nepochopil...:(

reagovat
PepaSFI
02. února 2019, 19:38
3

to nic, to já taky ne, celkem netuším kde to je a kudy do tunelu nebo kam ale pochopil jsem že někdo zastavil kde neměl a bylo mu fuk že překáží. S tím celkem není co řešit, zmlátit to nesmíš, odtlačit taky ne, leda pak předjet a taky zablokovat, jenže to ignorant nepochopí. Nezbývá než doufat v osud, neboli, jednou padne na podobnýho blba a dají si po hubě. nebo strčí auto na koleje a tramvaj mu to taranuje spřáhlem.

Tomáš Vavrečka
02. února 2019, 21:17
0

Já taky ne, a to s Jeníkem sdílím nejen redakci, ale i rodné město :D
-
Komentář upraven 2. 2. 2019, 21:17:19

Jan Machač
02. února 2019, 23:27
3

Jsi zlý, mlěkaři Dane!

Náhodný Kolemjdoucí
06. února 2019, 13:34
0

A kterou část věty, "Vypadni ven z křižovatky, zrůdo!", jsi nepochopil?

Martin Martin
02. února 2019, 21:38
0

To řešíš marně. 50% čechů už je na práškách a bude "líp". Dítě jedné paní mi na parkovišti vběhlo rovnou pod auto. Já reagoval pískáním gum a hroznými nadávkami - ona se jen otočila s milým úsměvem, něco dítěti něžně řekla, otočila se a šla dál (spíše se odvznášela, myslím, že maminky neposedu to si z těch 50 procent značně ukously). A dítě za ní dál vesele pobíhalo po parkovišti ....

reagovat
ransom
02. února 2019, 23:43
0

Lidi nejsou blbí jen za volantem. Titíž "já si zastavím kde chci" se chovají úplně stejně na cyklostezce, v obchodě, na pracovišti, na sjezdovce, v bazénu... Rozčilování nepomůže. Jen povýšené pohrdání. Při vhodné příležitosti nechtěný šťulec nebo náhodná rána pěstí.

reagovat
Co
Core
03. února 2019, 07:25
2

Kdepak,agresivita neni na miste a nepomuze,v lete je reseni teto situace motocykl nebo scooter.Verte mi ze nemate cas nekoho ucit pravidla jez uznavate a i kdyz jim rozbijete hubu nebo poskodite majetek tak se razem stane z vinika oběť.

reagovat
Irwinek
03. února 2019, 12:57
5

Moje drahá polovička po mě vyžaduje montáž tlačítka klaksonu na stranu spolujezdce, ovšem tak, aby se po stisknutí ozvalo : " KRETÉNE ". Ovšem podezřívám jí z toho, že by bylo slyšet pouze : " kre kre kre kre kre " :-D

reagovat
sheogh
05. února 2019, 15:30
1

Ja myslim, ze toto uz davno objasnil jisty Herr Gauss: http://www.ihvo.de/202/gaussian-distribution-of-intelligence/
Byl to chytrej pan.

U me je to casto podle celkove nalady - nekdy v pohode, a ani retard za volantem me nerozhodi. Nekdy nadavam jak spacek..

Hlavne je to bezohlednost, a jak pise Honza kratkozrakost. Proste tady potrebuju zastavit, a ostatni si prece pockaji. Jasne. Nedavno jsem se vylozene smal - kokot si chtel koupit v trafice na krizovatce Kotlarske a Veveri (Brno) cigara, tak to "dal na ctyrky" cca 10m pred semaforem, tzn defacto v krizovatce, a sel pro cigara. Proste nezajem.

Docela me vytaci nesmyslne pomala jizda - clovek ceka, az auto v protismeru projede, aby mohl odbocit doleva, a on snad jeste zpomali, asi abych si cekani na nej vychutnal... To musi jet po Drobneho vazne 30kmh? Pokud se vic jet boji, ma k dispozici hustou sit MHD, auto mu nikdo nenuti...

Nonstop lekarna na Kolisti - prece kdyz potrebujete do lekarny, tak je to dulezity, a to, ze u toho vytvorite kolonu az pred semafor vubec nevadi... Zakaz zastaveni je jen designovy prvek... Jednou jsem to psychicky nevydrzel - pani nejen ze tam zastavila, ale dala ty blinkry az ve chvili, kdy auto stalo, tzn me zbyla jedina moznost - couvnout. Tak jsem proste drzel klakson, no a pani s gestikulaci odjela ... Pak si clovek rika: bavi me jeste vubec jezdit autem?

reagovat
sumy
06. února 2019, 18:33
0

Popisovaná situace je třeba v itálii naprosto běžná. Klidně to hodí na blikacky na kruhaci uprostřed Milana a no stress. A taky to funguje. Teda já ani nadávat nemohl, jak jsem měl plný pazoury hnatu promítat se s Ivecem dayli max :-) Ale po pár hodinách v te "dzungli" jsem si zvyknou a ono jim to tam funguje...Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Mini Cooper S R56 2008
Mini Cooper S R56

2008 rok výroby
128 koní výkon
1 600 ccm objem

Ford Mustang 3.7 V6 2016
Ford Mustang 3.7 V6

2016 rok výroby
227 koní výkon
3 690 ccm objem

Ford Mustang SN 3.8 v6 1993-1998 1993
Ford Mustang SN 3.8 v6 1993-1998

1993 rok výroby
142 koní výkon
3 800 ccm objem

Citroën XM 3,0 V6 Exclusive 1996
Citroën XM 3,0 V6 Exclusive

1996 rok výroby
167 koní výkon
3 000 ccm objem

Mazda MX-5 Miata - 1,8 kompresor 1990
Mazda MX-5 Miata - 1,8 kompresor

1990 rok výroby
160 koní výkon
1 840 ccm objem