načítám data...

17° Revival Rally Club Valpantena: To nejlepší z rally klasiky

17. listopadu 2019, 10:33 4 komentářů krab

Listopad je ideální měsíc pro výpravu do Itálie. Co můžete vidět? Samá legendární soutěžní auta...

zobrazit celou galeriiPetr "Krab" Jeřábek: 17° Revival Rally Club Valpantena: To nejlepší z rally klasiky

Velký report ode mne ještě vyjde i s profi fotkami, tak doufám, že se vám bude líbit. Včera se dojela jedna z nejhezčích soutěží rally historiků na kterou se můžete vypravit. Jezdí se v malebných údolích na východ od Lago di Garda, v údolí Valpantena a na přilehlých kopcích. Soutěž má ideální polohu, protože ve čtvrtek večer po přejímce historických speciálů v Grezzaně můžete ještě stihnout vzít vaši drahou polovičku na romantickou večeři v pizzerii u colosea ve Veroně. Ta je z centra rally coby kamenem dohodil.

Mne však na výlet vzali dva kluci, taky blázni do starých aut a dělal jsem takový ten fundovaný doprovod fotografovi. Dostal jsem krásnou vestičku “media” a občas podržel víčko od objektivu nebo nosil stativ… Atmosféra rally je vynikající, italové spoustu věcí neřeší, diváci sami vědí kam se raději nepostavit a jezdci rádi předvádějí divadlo. Takže je o zábavu postaráno, i když zrovna leje jako z konve a v ponožkách vám začíná být citelně vlhko.

Profi fotky od Ondry Kroutila budou jistě k vidění v nějakém z budoucích čísel časopisů Octane i v jiném online mediu o autech. A moje maličkost se o akci něco málo víc rozepíše…

Doprovod nám pro tentokrát dělala opět Toyota. V zimě na Planai-Classic to byl velký Land Cruiser, ten se v závějích vážně hodil. Letos jsme jeli novou Corollou 2.0 Hybrid. Byl bych raději vzal Spider anebo ještě lépe Poršáka, ale to bychom se všichni tři nevešli a navíc rakušáci už dost solili takovou tou vápenatou solí. Auto vypadalo při příjezdu do Verony jak, kdyby se právě vrátilo z vápencového dolu. Fungovalo ale celou dobu dobře. Od Aurisu je vidět velký krok kupředu, auto je dobře odpružené a ještě navíc umí ve městě šikovně využívat elektromotor. A na to se přesně hodí – na příměstské trasy. Na ty dálkové už mnohem méně, veškerá úspora paliva je ta tam a při vyšších rychlostech se vůbec pocitově trápí. A je tu jedna zvláštní věc… na tachometrových 185 km/h motor najednou sníží otáčky, dál schválně nechce jet, nejspíš má omezovač. Zvláštní… Ne, že by to příliš vadilo, ale pokud se projedete po Německých, některých stále ještě neomezených částech dálnice a provoz to dovolí, chtěli byste jet rychleji. A nemůžete. Každopádně popojíždějí na přejezdech místy jen na elektriku zrovna třeba za Audi Sport Quattro byla vtipná podívaná. Rozdílnější auta by jeden těžko pohledal.

Zpět k Rally. Nasdílím jen první videosestříh, který je k dispozici už dnes na youtube a pár mobilovek od Kraba. A abych nezapomněl: celkově zvítězila posádka Fiatu 124 Spider Abarth. Vidíte… zkrátka 124 Spider je dobré auto, přímo nejlepší!

 

 


Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

Tomino
17. listopadu 2019, 11:12
0

Krabe, to musel být moc fajn zážitek. Ty historiky mám fakt rád, ale jsem ostuda, že jsem se letos nikde nebyl kouknout. Už podle fotek…Lancia 037, Fiat 131 Abarth, Ferrari 308, 911, atd…paráda.

Za mě rozhodně lepší zážitek než koukat na současná WRC, ten jízdní styl historiků je úplně jiný, lahodící mému oku :-)

Budu se těšit na report.

reagovat
krab
17. listopadu 2019, 12:32
0

Dík, já už se taky těším na fotky od kolegy, takže něco pak poskládáme někam do časopisu pro velké kluky, ať je na co dívat!
Valpantena je bezvadná akce, je tam vynikající atmosféra, není to "masovka" a přitom se účastní přes 170 úžasných historiků. Tratě jsou hodně náročné, kolikrát i příjezdy k nim a jezdci většinou za volantem umí. A ti co mají rezervy to dohání italskou náturou, tak je to sranda. Hlavně jedno z mála míst, kde vidíš hned třeba 7 Lancií 037 na startovce, Ferrari 308 GTB Gr.4 anebo plejádu Fiatů 131 Mirafiori. Jel i Sunbeam Lotus, Fulvie, Alpine A110 1600S, Alfa Romeo Alfetta GTV, Ritmo Abarth a další rarity, které u nás prostě na těch rallye nejezdí.

WRC je fakt oproti tomu hodně jiný zážitek. Jezdím právě hlavně jen na ta stará auta...

black_sheep
18. listopadu 2019, 11:01
0

Vypadá to super! Už dlouho hledám akci podobnou Rallylegend v San Marinu, na kterou bychom se mohli s přáteli vydat. Přecejen, už jsem tam byl asi pětkrát a chtělo by to změnu :-) Jenže vždycky se nakonec rozhodnu jet do RSM, protože tolik posádek nikde nestartuje, navíc v období, kdy ještě bývá teplo a zároveň se to nekryje s dovolenou. Je to sice masovka, ale o to lepší atmosféra pak u té trati je :-)

BigBen
18. listopadu 2019, 11:51
0

Nádhera! Parádní auta! Krása je, když jezdci jedou pro diváky a užijou si to všichni.

reagovat